İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'den Öğrencilere Ara Tatil Sürprizi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'den Öğrencilere Ara Tatil Sürprizi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ara tatilde çocuklara armağan edilen etkileşimli dijital dergi 'İzmir Çocuk' yayında. Sürdürülebilir yaşam anlayışıyla hazırlanan ve  Türkiye'de bir ilk olan etkileşimli dijital çocuk dergisi 'İzmir Çocuk' hayata geçirildi. Dijital etkileşimli çocuk dergisi 'İzmir Çocuk' tatile giren tüm öğrencilere birbirinden eğlenceli etkileşimli içerikler sunuyor.

İzmir'de yaklaşık 850 bin öğrenci ve 60 bin öğretmenin 11 Eylül'de ders başı yaptığı yeni eğitim öğretim yılında ilk ara tatil başladı. 13-17 Kasım tarihleri arasındaki ilk ara tatil döneminde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çocuklara yönelik dijital bir dergi hazırladı. Akıl zekâ oyunları, söz varlığını geliştirme oyunları, 'Kendi Çalgımı Yapıyorum' etkinliği, 'Bunları Biliyor musunuz?' köşesi, ünlü Türk edebiyatçılarıyla ilgili bilgiler, yapay zekâ gibi birbirinden farklı konularda zengin bir içeriğe sahip olan etkileşimli dijital dergiye İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü E-dergi sayfasından ulaşılabilecek.

Türkiye'de Bir İlk

Türkiye'de bir ilk olan dijital etkileşimli dergi 'İzmir Çocuk' öğrencilerin tatil heyecanıyla buluşuyor. Öğrencilerin sürdürülebilir yaşam anlayışıyla dijital okuryazarlıklarını ve teknolojiyi bilinçli kullanmalarını desteklemek amacıyla hazırlanan 'İzmir Çocuk', etkileşimli bilimsel bir dergi olarak tasarlandı. İçeriğinde hem eğlendirici hem de öğretici dijital oyunların, sanal müze gezilerinin, dergiye özel olarak hazırlanan şarkıların, konularla ilgili videoların ve çeşitli etkileşimlerin yer aldığı 'İzmir Çocuk' öğrencilerin ara tatilde hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini amaçlıyor.

"Sadece İzmir'de Değil, Ülkemizdeki Tüm Çocuklar İçin Örnek Bir Kaynak Olmayı Hedefliyoruz."

'İzmir Çocuk' dergisini ara tatilde tüm öğrencilere tatil hediyesi olarak sunan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Bugün çocuklarımızla buluşturmaktan memnuniyet duyduğumuz dergimiz 'İzmir Çocuk' aynı zamanda bir macera, keşif ve öğrenme yolculuğudur.  İçeriği, öğrencilerimizin ilgi alanlarına ve merak ettiği konulara odaklanarak özenle hazırlandı. Bilim, sanat, kültür, spor, doğa ve daha birçok konuda zengin içeriğiyle 'İzmir Çocuk' dergisi, evlatlarımızın ilgi alanlarına dokunarak eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunacak. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kıymetli evlatlarımız için 'İzmir Çocuk' adlı etkileşimli dijital dergiyi hazırladık. Bu anlamda dergimiz, Türkiye'de bir ilk olmanın gururunu taşıyor. Sadece İzmir'de değil, ülkemizdeki tüm çocuklar için örnek bir kaynak olmayı hedefliyoruz."

 

İzmir Çocuk dergisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://izmir.meb.gov.tr/dosyalar/e-dergi/izmircocuk/1/

12-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.