İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi İl Öğrenci Meclisi Başkanı ve Başkan Vekilini Makamında Kabul Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi İl Öğrenci Meclisi Başkanı ve Başkan Vekilini Makamında Kabul Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi İl Öğrenci Meclisi Başkanı ve Başkan Vekilini Makamında Kabul Etti

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Buca Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Abdülhalim Karabulut ve İl Meclisi Başkan Vekili Menemen Atatürk Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisi Rüya Eyrice, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’yi makamında ziyaret etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 2004 yılında uygulamaya konulan "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi" kapsamında ilimizde yapılan seçim sonucunda Buca Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Abdülhalim Karabulut il meclisi başkanı seçilirken Menemen Atatürk Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisi Rüya Eyrice de il meclis başkan vekili unvanını aldı.

Öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma gibi değerleri benimseten seçimlerde, adaylar arasında demokratik bir rekabet yaşandığını belirten İl Öğrenci Meclisi Başkanı Abdülhalim Karabulut ve Başkan Vekili Rüya Eyrice, yapılacak olan çalışmalar hakkında İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye bilgi verdi.

‘Lisefest’, ‘Nostaljifest’, ‘Tarih Olimpiyatı’, ‘Kitap Buluşması’, ‘Kültürel Değerlerin Yaşatılması’, ‘Teknolojiyi Üreten Ol’, ‘Kardeş Köy Okulları’, ‘Ağaç Hayattır’ gibi pek çok projesini İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye sunan Karabulut, öğrenci meclis başkanları ile bir araya gelerek çalışmalarını yürütmek adına desteklerini istedi.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Yahşi, öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek açısından önemli olduğunu ifade etti.

“İlimizde demokrasinin birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkan ve başkan yardımcısını   kutluyorum. Sizlerin ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.” diyen Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapacakları her türlü çalışmada gençlere destek olacağını belirterek verimli bir yıl geçirmelerini temenni etti.

26-12-201826-12-201826-12-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.