İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Gençlerle Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Gençlerle Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Gençlerle Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 'Gençlik Söyleşileri'nde liseli öğrencilerle bir araya geldi.

Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi ve Konak Namık Kemal Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Yahşi, gençlerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

İzmir Cumhuriyet Eğitim Müzesinde gerçekleşen gençlik söyleşisine; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, MEB Bakan Danışmanı Arzu Günaydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan, eğitim yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

'Geleceğe Dair Hedefiniz Olsun'

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, gençlere hitap ettiği konuşmada, "Geleceğe dair hep umudunuz olsun, hedefiniz olsun. İyi bir hayaliniz, hedefiniz varsa emin olun gerçekleşir. Buna ulaşmak için elinizden gelen çabayı gösterin. Kader, gayrete âşıktır. Yaradan da 'Siz çalışın, ben vereyim!' diyor. Bilimde, kültür sanatta hangi alanda olursa olsun o alana yönelik güzel bir hayaliniz olsun. Hayal, mutluluğu getirir. Bol bol okuyun, doğu ve batının tüm külliyatını okursanız geleceğinize sahip çıkarsınız. Anne babanızın duasını mutlaka alın. Siz, sadece anne babanızın değil, hepimizin dualarındasınız. Sizler başarılı olduğunuzda, tüm Türkiye, sizin başarılarınızla gurur duyar. Bu, öğretmenleriniz için de böyle, iyi bir öğretmen kendinden fedakârlık yapar, öğrencinin başarısında kendisini görür.' dedi.

Öğrencilere, kendilerini aşağı çeken herkesten, sosyal medya ve internet bağımlılığından uzak durmalarını tavsiye eden Yahşi, 'Size manevi ve psikolojik anlamda iyi gelenlere yakın olun. Kişisel gelişiminizde size değer katanlarla birlikte yürüyün. Başarı merdivenlerini, eliniz cebinizde çıkamazsınız. Bu ülkede sıkıntı çekmesine ve yokluktan gelmesine rağmen çok güzel başarı hikâyeleri yazan insanlar var. Bu, tüm iş alanları için geçerlidir.' diyerek Fuat Sezgin, Aziz Sancar, Fatih Sultan Mehmet ve Atatürk'ün hayatından örnekler verdi.

Keyifli geçen söyleşinin ardından gençlerle sohbet eden Yahşi, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

09-05-202409-05-202409-05-202409-05-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.