İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) işbirliğinde '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir kutlama programı gerçekleştirildi. Balçova Termal Otel'de düzenlenen etkinliğe; İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, MEB Bakan Danışmanı ve KADEM İzmir İl Başkanı Arzu Günaydın ve İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban'ın eşi İrem Beyza Elban ile kadın eğitim yöneticileri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KADEM tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırlanan video gösterimiyle başlayan programda söz alan MEB Bakan Danışmanı ve KADEM İzmir İl Başkanı Arzu Günaydın, kadının, toplum içinde aktif olarak rol almasının önemine değindi. 'Eğitimde insanlığa yön çizen, nesiller yetiştiren, hayatımıza ışık tutan, yarınlarımızın mimarı tüm kadınlarımızı kutluyorum.' diyen Günaydın,  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

'Medeniyetimizin Mihenk Taşı-Kadınlar'

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: 'Kadınlar, yetiştirdikleri nesiller ile ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten çok katkıda bulunur. İnsanlığın, Hakk'a bakan suretine dair ne varsa önce annemizden öğreniriz. Bugün başta Gazze'de evlatları için, vatanı için insanüstü bir gayretle mücadele eden Gazzeli anneler olmak üzere, dünyanın dört bir yanında, çocuklarına daha iyi bir gelecek inşa etmek için mücadele eden tüm kadınları yürekten destekliyoruz.  İlk Türk devletinden bu güne kadınlar, tarihin her döneminde medeniyetimizin mihenk taşı olmuştur. Bu vesile ile ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyor; her birine Allah'tan rahmet diliyorum. Hayat yolculuğumda, yaptığım her işi vicdan ve kalp süzgecinden geçirmeyi öğreten kıymetli annemin ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.'

Ardından söz alan İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, kadının toplumda, anne, eş, çalışan kadın gibi pek çok önemli rolü üstlendiğine dikkat çekerek kadınların el attığı tüm işlerin zarafetle çözüme ulaştırıldığını dile getirdi. 'Güzel İzmir'imizde birlikte yapacağımız çok iş var.' diyen Çankırı, kadınlarla omuz omuza vererek çok güzel işlere imza atacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından günün anısına tüm kadınlara çiçek takdimi yapılan program, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

08-03-202408-03-202408-03-202408-03-202408-03-202408-03-202408-03-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.