İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliğine Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliğine Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında İzmir Olgunlaşma Enstitüsünde düzenlenen 'Hanımeli' adlı defileye katıldı.

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban'ın eşi İrem Beyza Elban ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın konuk olduğu programda, gelenekle yeniliğin muhteşem birleşimine tanıklık edilen giysiler yer aldı. Türk kültürünün zengin mirasını yansıtan göz alıcı kıyafetlerin bulunduğu Hanımeli defilesi, konuklardan büyük alkış aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şöyle konuştu: 'Koşulsuz sevgi, şefkat, sabır ve fedakârlık gibi en ulvi hasletlerin sembolü olan kadınlarımız ve annelerimiz, en değerli varlıklarımızdır. Bu ülkeye, bu topraklara ve bu dünyaya iyiliği, adaleti, merhameti ve güzelliği getirecek birileri varsa onlar da kadınlardır, annelerdir. Bu toprakların kadınları, kültürümüzün ve medeniyetimizin inşası noktasında; devlet yönetiminden eğitime, kültürden sosyal hayata kadar hayatın her alanında varlık gösteriyor. Türk kadını, tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Dünya´da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.' Bu vesile ile geçmişten günümüze azmiyle, fedakârlığıyla bu toprakları bizlere vatan kılmada emeği geçen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, şehit ve gazilerimizin annelerine ve eşlerine saygılarımı sunuyorum.''

07-03-202407-03-202407-03-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.