İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminin Başlaması Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminin Başlaması Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

Kısa bir tatilin ardından 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde yeniden bir aradayız. Eğitimin tüm paydaşları adına taze bir başlangıç ve yeni bir heyecan vesilesi olan bu yarıyılın hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Eğitim ailesi olarak, başta milletimizin aydınlık istikbali için evlatlarımızı yaşama hazırlayan öğretmenlerimiz olmak üzere bu süreçte her adımda bizleri destekleyen velilerimiz ve ömrümüzü adadığımız öğrencilerimiz ile ilimiz ve ülkemiz adına başarılarımıza yenilerini ekleyeceğimize inanıyorum.

Bakanlığımızın 2023   Eğitim Vizyonu rehberliğinde yol haritamızı belirlerken milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güçle yarına giden yolda kalıcı izler bırakmayı amaçlıyoruz. Yeni bin yılın eşiğinde ülkemizi muasır medeniyetler içinde en üst seviyeye taşıma hedefimize ısrarla yürüyoruz. Bu doğrultuda başlattığımız projelerin merkezine insan ruhunun en büyük ideali olan kendini keşfetme ve gerçekleştirme arzusunu aldık. Evlatlarımızı çağın ihtiyacı olan beceriler ile donatırken şahsiyetlerini ve ruhlarını da ihmal edemeyiz. Bu hususta onları insanlığın ve medeniyetimizin en güçlü manevi lezzetleri ile beslemeye devam edeceğiz. Küreselleşen dünya ile rekabet ederken değişimi ve gelişimi yakalayan, inisiyatif alan, özgüven sahibi bireyler ile kendi hikayemizi yazacağız.

Öğrenmekten keyif alan, merakın yolcusu olan, iyiliği ve sevgiyi yücelten bir nesil ile ülkemiz yarının dünyasında bir yıldız gibi parlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ikinci yarıyılın milletimize, fedakârca çalışan öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize başarılar ve mutluluklar getirmesini temenni ediyorum.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.