İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programına Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programına Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programında yer aldı. Yahşi, İzmir Valiliğinin düzenlediği Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleşen anma programında yer aldı.

Saat 09.05'te İzmir'de Hayat Durdu

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85. yılında tüm yurtta ve dış temsilciliklerde olduğu gibi İzmir'de de törenlerle anıldı.

Saat 08.50'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen anma töreninde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşuna geçildi. Çevre yollardaki sürücülerin araçlarından inmesi ve vatandaşların evlerinin balkonlarına çıkarak saygı duruşuna eşlik etmesiyle İzmir'de adeta hayat durdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından göndere çekilen bayrak, yarıya indirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, çelenk sunma töreninin ardından İzmir Valiliğinin düzenlediği Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezindeki Atatürk'ü Anma Programına katıldı.

İzmir milletvekilleri, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân ve davetlilerin katıldığı program, protokol konuşmaları ile başladı. Konuşmaların ardından gösterime giren İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünün hazırladığı 'Uluslararası Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerinin Gözünden Mustafa Kemal Atatürk' adlı video izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Atatürk'ün sevdiği şarkılar, şiirler ve zeybek gösterisi ile devam eden anma programı, 'Atatürk'ü Yeniden Düşünüyorum' adlı resim sergisi ile sona erdi.

11-11-202311-11-202311-11-202311-11-202311-11-202311-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.