İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Ücretsiz Yemek Hazırlıklarını Yerinde Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Ücretsiz Yemek Hazırlıklarını Yerinde Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'in öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan Ücretsiz Yemek Uygulaması kapsamında İzmir'de yapılan hazırlıkları yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Karşıyaka Aysel Baysak Anaokulunu ziyaret eden Yentür'e, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu eşlik etti.

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden tüm çocuklar olmak üzere, kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz yemek verilmesi için Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalar yaptı. Bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de ücretsiz yemek uygulaması için çalışmalarını tamamladı. Yapılan planlamalar ile İzmir'de 1166 okulda 79.355 öğrencinin bu hizmetten faydalanması sağlanacak.

Karşıyaka Aysel Baysak Anaokulu idareci ve öğretmenleri ile yapılan uygulama hakkında görüş alış verişinde bulunan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, okulun yemekhanesini ziyaret etti ve incelemelerde bulundu. Yentür; İzmir'de uygulama için planlanan sayının okul idaresi ve öğretmenlerin de desteği ile, uygun imkanlar çerçevesinde artacağına inandıklarını söyledi. Özellikle erken çocuklukta ve gelişim döneminde, çocukların sağlıklı beslenmesinin ve yaşam boyu sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasının önemine değinen Yentür, bir kişinin yaşamının özetinin çocukluk dönemi olduğunu vurguladı. Yentür, çocukluk döneminde kazanılan öğrenme ve beslenme gibi alışkanlıkların yaşam boyu onlara rehber olacağının altını çizdi.  Millî Eğitim Bakanlığı olarak ülkemizde 5 milyon, İzmir'de ise yaklaşık 80 bin öğrencinin ücretsiz yemekle buluşacağının altını çizen Yentür, hijyen şartlarına uygun olarak planlamaların yapıldığını ve İzmir'in Ücretsiz Yemek Uygulamasına hazır olduğunu sözlerine ekledi.

05-02-202305-02-202305-02-202305-02-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.