İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 'Sayra ve Çınar' Anısına Kurulan Kütüphanenin Açılışını Gerçekleştirdi

30 Ekim 2020'de meydana gelen İzmir depreminde hayatını kaybeden ikizler' Sayra ve Çınar Alpgündüz' anısına Kemalpaşa 80. Yıl Sütçüler İlkokulunda kütüphane kuruldu. Kütüphane açılışı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'ün katılımıyla gerçekleştirildi.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 'Sayra ve Çınar' Anısına Kurulan Kütüphanenin Açılışını Gerçekleştirdi

"En Değerli Hazine Kütüphanedir." sloganıyla Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesine katılan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kurulması ya da yetersiz olan kütüphanelerin yenilenmesi için gerekli çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, oluşturulacak kütüphanelerde 30 Ekim 2020 İzmir depreminde yaşamını kaybeden öğrencilerin isimlerinin yaşatılacağını açıkladı. Yentür, depremde hayatını kaybeden öğrencilerin adını yaşatmak için tüm desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.  

İzmir depreminde hayatını kaybeden ikizler Sayra ve Çınar Alpgündüz  anısına Kemalpaşa 80. Yıl Sütçüler İlkokulu'nda kurulan kütüphane açılışında Yentür depremde kaybedilen canların acısının dinmediğini dile getirdi. 'Sayra ve Çınar' anısına kurulan kütüphanenin açılışını yapmaktan onur duyduğunu sözlerine ekledi. 

26-11-202126-11-202126-11-202126-11-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.