İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti

Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezine yaptığı ziyarette  merkez binasını ve e-sınav salonlarını gezdi. Ölçme Değerlendirme Merkezinde görevli yönetici ve soru komisyon başkanı öğretmenlerle bir araya gelen Yentür, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan ulusal ve uluslararası izleme çalışmaları ve uygulamaları konusunda bilgi alan Yentür, aynı zamanda planlanan çalışma ve faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. İzmir'de gerçekleştirilen Kazanım Değerlendirme Sınavına ilişkin verilerin de gündeme geldiği toplantıda; il geneli ortak sınav çalışmaları, ölçme ve değerlendirme teknikleri konusunda öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimler ele alındı.

Ardından Alsancak Melih Özakat İlkokulunu ziyaret eden Yentür, sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Son olarak Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Yentür,  personelle bir süre sohbet etti, devam eden ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

02-03-202202-03-202202-03-202202-03-202202-03-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.