İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Öğretmenlerle Buluştu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Öğretmenlerle Buluştu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Öğretmenlerle Buluştu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 'Öğretmen Buluşmaları Eğitim Etkinlikleri' kapsamında İzmir'de görev yapan ve doktora eğitimini tamamlamış öğretmenlerle bir araya geldi. Toplantıda, İzmir'de gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Doktora eğitimini tamamlamış öğretmenlerle tanışmak ve İzmir'de yürütülen eğitim çalışmaları ve projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere gerçekleştirilen buluşmanın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan yaptı.

Farklı alanlarda doktora eğitimini tamamlamış öğretmenlerle tanışan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada, akademik çalışmalarını tamamlayarak hem kendi mesleki gelişimlerini sürdüren hem de gençlere ışık tutan öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Öğrenen ve Öğreten Okullar"

Büyük bir hızla değişen ve gelişen süreçte, eğitim alanında önemli çalışmaların tüm eğitim paydaşlarının işbirliği halinde hareket etmesiyle gerçekleştiğini belirten Yentür, "Geleceğe yapılan en büyük yatırım eğitimdir. Hedeflerimizin peşinde bıkmadan usanmadan koşmak lazım. Saha ile bir olmak farklı görüş ve düşüncelerden yararlanarak ortak bir katkı sunmak önemlidir. Bu süreçte sizlerle birlikte yol alacağız." dedi.

Eğitimin dinamik bir süreç olduğunu söyleyen Yentür, 21. yüzyıl becerilerini edinirken yeni eğitim paradigmasına ve yeni öğretim metotlarına ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Dünyadaki en önemli meslekler arasında öğretmenliğin yer aldığını belirten Yentür "Akıl ve inovasyon temelli bir çağdayız. Bu çağı yakalamak siz değerli öğretmenlerimizin öncülüğünde olacak" dedi.

Çocukların zihninde yeni pencereler açmanın, farklı bakış açıları geliştirmenin önemine değinen Yentür öğrenen ve öğreten okullar geliştirme sürecinde "birlikte keyifli bir öğrenme yolculuğuna çıkacağız" dedi.

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.