İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İMHAD Mobil Eğitim Aracı Açılış Törenine Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İMHAD Mobil Eğitim Aracı Açılış Törenine Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Menderes ilçesi, Dereköy Mualla Nusret Sezel Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen İMHAD Mobil Eğitim Aracı açılış törenine katıldı. Törene, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Menderes İlçe Kaymakamı Cevat Çelik, Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu, İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile açılışı yapılan program halk oyunları ile devam etti.  Ardından geleneksel Türk okçuluğu ve drone gösterisi gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu,4 yıl önce hayalini kurdukları projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, amaçlarının dezavantajlı bölgelerde teknolojiye ulaşamayan, eğitim alamayan öğrencilerin ayağına gitmek olduğunu söyledi. İçinde kodlama eğitimlerinin, model uçak yapımı ve uçuş eğitimlerinin olduğu araç ile atölye çalışmalarının yapılabileceğini, gençleri geleceğe hazırlayacak güzel kazanımlar sunacaklarını ifade etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a tüm öğrenci ve öğretmenler adına teşekkür etti.  "Var olmak değişmektir. Değişmek olgunlaşmaktır. Olgunlaşmak ise sürekli olarak kendini yenilemektir. Ve eğitim kişinin ilgi ve yeteneklerinin ön plana çıkarılıp geliştirilmesidir. '' dedi. Bu otobüsün çocukların içindeki pırıltıyı pratiğe dökmesini sağlayacağını ve çocuklara geleceğin dünyasını hatta zihnini açacağına inandığını belirtti.  Yentür, bu girişimin bir başlangıç olduğunu, devamının da geleceğine inandığını söyledi.

Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, teknolojiyle uğraşmanın önemini vurguladı ve teknolojinin hayatı kolaylaştırdığını, insanlara hizmet ulaştırdığını belirtti.  

Projede emeği geçen Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş; projenin eğitime önemli katkılar sunacağına inandığını belirtti. Teknoloji alanında yapılan çalışmalarda söz sahibi olmanın önemine değinen Aktaş bu kapsamda çocuklar için gerekli altyapının oluşturulması gerektiğini belirtti.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı konuşmada kökleri üzerinde büyüyen, bir ayağı kendi değerleri üzerinde sabit diğer ayağı ile tüm dünyayı dolaşan hatta orada iyilik, güzellik, yenilik varsa onları toplayıp gelen bir gençlik idealinin gerçeğe dönüşmüş halini görmekten duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Köşger, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program kapsamında İMHAD Mobil Eğitim Aracı gezildi ve ardından atölye ve standların ziyareti gerçekleştirildi. Drone ve uçak özel gösterisi sonrası çeşitli etkinliklerle program sona erdi.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.