İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Öğretmen Buluşmaları 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapıldı.Toplantı, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve 30 ilçeden 105 okulun eğitim yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; "Eğitim çok yönlü bir süreç ve bu sürecin mimarları sizlersiniz. Okullar arası fırsat ve imkân eşitliğine yönelik çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyor, değişik alan ve konulardaki projelerle bu çalışmalarımızı destekliyoruz.'' dedi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, okul temelli çalışmaların önemine değinerek bu çalışmaların öğretmenlerin omuzlarında yükseleceğini ifade etti. Yentür, olumlu okul ikliminin oluşturulması gerektiğinin altını çizerek eğitim liderinin sosyal bakış açısının, kuruma bakışının birçok şeyi değiştireceğini belirtti. Yentür, ayrıca öğretmenlerin kendilerini yenileyerek 21. yüzyıl becerilerini edinmeleri için mesleki gelişim faaliyetlerini desteklemenin önemine değindi. Mevlana'nın 'gül düşünür gülistan olursun, diken düşünür dikenlik olursun' sözünü örnek veren Yentür "Okulun mevcut imkânları yetersiz olabilir ancak sizlerin inancı, aşkı ve arzusu ile bu imkânlar çok daha iyi hale gelebilir. Öğretmenlerimizin mesleki ve sosyal gelişimlerine vereceğiniz destek onları daha motive edecek ve bu motivasyon çocuklarımıza daha olumlu yansıyacaktır.'' dedi. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'ün konuşmasının ardından eğitim yöneticilerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesi ile toplantı sona erdi.

11-01-202211-01-202211-01-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.