İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, DEÜ Eğitim Fakültesinde Gerçekleştirilen Öğretmenler Günü Kutlama Programına Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, DEÜ Eğitim Fakültesinde Gerçekleştirilen Öğretmenler Günü Kutlama Programına Katıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen Öğretmenler Gün Kutlama Programına katıldı. Buca Eğitim Fakültesi Reşat Postacıoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, il milli eğitim müdür yardımcıları, öğretmenler, öğretim elemanları ve öğretmen adayları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür yaptığı konuşmada genç öğretmen adaylarıyla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yentür, değişen ve dönüşen dünyada öğretmenin yerinin her zaman önemli olduğuna vurgu yaparak eğitimin sadece bilgileri aktarmak değil, kişinin aklını, dimağını, ruhunu ve gönlünü beslemek suretiyle yeni davranışlar oluşturma çabası olduğuna dikkat çekti.

Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer gerçekleştirdiği konuşmada toplumların kalkınması ve gelişmesinin her yeni kuşağın bir önceki kuşağı aşmasıyla mümkün olabileceğini ve yeni kuşakların bilgi, kültür, beceri ve yeteneğini ortaya çıkaran en önemli unsurun öğretmenler olduğuna değindi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, sosyal bir varlık olan insanı yetiştirmek, ona nitelikler kazandırmak ve fikirler inşa etmenin büyük emek gerektirdiğine dikkat çekerek kişinin ufkunu genişletmenin, ona insani ve ahlaki duruş kazandırmanın, temel eğitimin ana misyonlarını oluşturduğunu ve bu durumun eğitimcilerin ve öğretmenlerin rolünü ön plana çıkardığını vurguladı. Hayat boyu devam eden eğitim sürecinin öğretmenleri her zaman değerli kıldığına ve çabalarını anlamlı hale getirdiğine dikkat çeken Hotar, tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının öğretmenler gününü kutladı.

Program 'Öğretmen Olma Yolunda' adlı video gösteriminin ardından öğretmen Zeliş Kurt'un konuşması ve 'Öğrencilerin Gözünden Öğretmen Olmak' ve 'İyi ki Öğretmenim' adlı video gösterimi ile devam etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit 'Eğitimde İnovatif uygulamalar v2 21. Yüzyıl Becerileri: İzmir Örneği' başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Yiğit, yaptığı sunumda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları ve elde edilen sonuçları paylaştı.

Programda ayrıca Buca Eğitim Fakültesinden emekli olan ve 25 yılını dolduran öğretim elemanlarına plaketleri takdim edildi.

'Öğretmenler Günü Kutlama Programı' kapsamında Buca Eğitim Fakültesi Resim İş Anabilim Dalı tarafından hazırlanan 'Portreler Gülümseyen Öğretmenler' başlıklı sergi açılışı gerçekleştirildi.

24-11-202124-11-202124-11-202124-11-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.