İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Taçlanan Başarılar Tübitak Projeleri Gala Töreni" Düzenlendi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda "Taçlanan Başarılar Tübitak Projeleri Gala Töreni" gerçekleştirildi. Törene; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ömer Ulupınar, İlker Erarslan, Medet Ekşi, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mevlane Akdeniz ve Zeynep Başdaş, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tübitak İl Koordinatörü Seyran Yozgatlı İzmir'de Tübitak koordinatörlüğü tarafından öğretmen ve öğrencilere rehberlik yapmak, destek olmak  amacıyla çevrimiçi ve yüzyüze eğitimler düzenlendiğinin altını çizdi. Yozgatlı yaptığı konuşmada öğrencileri başarılarından dolayı kutladı ve öğretmenlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ödemiş Şehit Er Süleyman Özdemir Ortaokulu ve Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Fatma Naz Karabacakoğlu duyduğu heyecanı dile getirerek sözlerine başladı. Ekip olarak Tübitak 2204 B Ortaokul Projeleri kapsamında Tarih alanında Ege Bölgesinde ikinci seçildiklerini söyleyen Karabacakoğlu disiplinli çalışmanın önemine değinerek proje çalışmaları gerçekleştirmenin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

İzmir Fen Lisesinden Eray Akın ise  rekabetin en sık olduğu Tübitak 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında ekip olarak Teknolojik Tasarım alanında Türkiye ikincisi olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Proje çalışmalarının fedakarlık istediğinin altını çizen Eray Akın, yarışmaya katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

TÜBİTAK 2247 Stajyer Araştırmacı programına kabul edilen 30 öğretmenden biri olan Zerrin Güngör, proje hazırlayıp yürütmenin yaşattığı heyecanı dile getirerek hiçbir başarının tesadüf olmadığını vurguladı.

İl Milli   Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, TÜBİTAK yarışmalarında ödül alan öğrenci ve danışman öğretmenleri tebrik ederek sözlerine başladı. Gayretsiz, zahmetsiz ve emeksiz başarı elde edilemeyeceğini söyleyen Yentür, bu çabaların gelecek adına çok kıymetli olduğunu belirtti. Araştırma ruhuna sahip meraklı gençlere seslenen Yentür, bıkmadan usanmadan, yılmadan ve pes etmeden çalışanların hep kazanacağını söyledi.

TÜBİTAK projelerinin temel amacı genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak.  Bu kapsamda İzmir'de 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 10, 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 8,  2204-C?Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında 2, 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasında 2, 30. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında 30 ve ISEF -Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışmasında özel ödül alarak büyük bir başarıya imza attı.

Konuşmaların ardından TÜBİTAK Proje yarışmalarında derece alan öğrenci ve danışman öğretmenlerin yanısıra TÜBİTAK 2247 Stajyer Araştırmacı programına kabul edilen 30 öğretmenden biri olan Zerrin Güngör'e ve İzmir'den Kahramanmaraş'a El Ele Bilim Projesine gönüllü olarak katılan 24 atölye lideri öğretmene belgeleri verildi.

15-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.