İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Âşık Veysel'i Anma Programı "Tel ile Mızrap Arasında Bir Âşık" İzmirli Öğretmenleri Bekliyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Âşık Veysel'i Anma Programı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından Âşık Veysel'i Anma Programı kapsamında düzenlenen "Tel ile Mızrap Arasında Bir Âşık" İzmirli öğretmenlerle buluşacak. Uzun İnce Bir Yoldayım, Dostlar Beni Hatırlasın, Atatürk'e Ağıt, Kara Toprak gibi unutulmaz birçok eseri bulunan Âşık Veysel, insan olmaya dair tüm duyguların iç içe geçtiği şiirleri ile günümüze ulaşmış bir kültür hazinesi.

Âşık Veysel'in vefatının 50.yıl dönümü UNESCO Anma Yıl Dönümü Programları kapsamına alındığından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir anma programı gerçekleştirilecek.  "Tel ile Mızrap Arasında Bir Âşık" adlı Âşık Veysel'i Anma Programı; 13 Ocak 2023 Cuma günü saat 14.00 de Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Âşıklık geleneğinin son büyük temsilcileri arasında yer alan, şiirlerinde yansıttığı vatanseverlik, hoşgörü, yaşama sevinci ve sevgi değerleri ile hem kendi dünyasını hem de bizlerin dünyasını aydınlatan büyük usta Âşık Veysel'i anma programına tüm öğretmenler davetli olacak.

05-01-202305-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.