İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Özel Eğitim ve Rehberlik e-Dergisi Öz Bakış Depreme Özel 4. Sayısına Hazırlanıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Özel Eğitim ve Rehberlik e-Dergisi Öz Bakış Depreme Özel 4. Sayısına Hazırlanıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Özel Eğitim ve Rehberlik e-Dergisi Öz Bakış, 3. sayısını yayımladı ve hemen ardından Deprem Özel Sayısı çalışmalarına başladı. Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık/Rehberlik alanlarında farkındalık kazandırabilmek adına hazırlanan dergi önceki sayılarda olduğu gibi 3. sayısında da velilere, eğitimcilere ve dergiyi inceleyen her bireye yönelik bilgilendirici içeriklerle tasarlandı. Söz konusu e-dergide başından beri samimi bir dil ile okuyucuya ulaşma çabası hedefleniyor. Derginin komisyonunda çalışan eğitimciler bir yandan özel gereksinimli bireylerin sesi olmak bir yandan da bu alana ilişkin farkındalık oluşturmak için emek veriyor. Öz Bakış'ın yayımlanan 3. sayısında ele alınan konu başlıkları şu şekilde; şefkat yorgunluğu, akran zorbalığı, siber zorbalık, sanal dünyada öğrenme yöntemleri, özel öğrenme güçlüğü, serebral palsi, travmaya duyarlı okul modeli, öğrencilerde olumlu davranış geliştirme süreci, okul reddi, kaygılı çocuklara yaklaşım stratejileri, çocuklarda duygu düzenleme yöntemleri, özel eğitim uygulama okulları, okul öncesi eğitim döneminde kaynaştırma/bütünleştirme uygulamaları, sosyal toplumsal bütünleştirme örneği.

Öz Bakış e-Dergisinin 4. sayısı için çalışmalara ara vermeden başlandı. Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sonrası duygusal yaraları iyileştirici ve faydalı içeriklerin ele alınacağı Deprem Özel Sayısı için bir araya gelen komisyon üyeleri bu özel sayı ile hem farkındalık oluşturmayı hem de Özel Eğitim ve Rehberlik alanında uzman kadrosu ile bu kapsamda topluma destek olmayı hedefliyor.

Özel Eğitim ve Rehberlik E-Dergisi 3. Sayısı için tıklayınız

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.