İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'Mesleki Eğitim Zirvesi ve Yeşil Mutabakat Planı' Çalıştayı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'Mesleki Eğitim Zirvesi ve Yeşil Mutabakat Planı' Çalıştayı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitim Zirvesi ve Yeşil Mutabakat Planı kapsamında Ege İhracatçı Birlikleri'nde bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sema Aydın, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Cumhur İşbırakmaz, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Avrupa Mesleki Beceriler Haftası' kutlamaları çalıştay ile devam etti. 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası bu yıl Mesleki Eğitim Öğretim ve Yeşil Mutabakat teması ile gerçekleştiriliyor. '2050'ye Doğru Mesleki Eğitim ve Yeşil Mutabakat' Webinar programı ile başlayan etkinlikler 'Mesleki Eğitim Zirvesi ve Yeşil Mutabakat Planı' kapsamında 'Mesleki Kariyer Fuarı' ile devam etti. Ayrıca gerçekleştirilen iki söyleşinin ardından Ege İhracatçı Birlikleri'nin ev sahipliğinde bir çalıştay gerçekleştirildi. '2050'ye doğru Mesleki Eğitim ve Yeşil Mutabakat Planı' webinarı ve konu başlıkları dikkate alınarak, özellikle geleceğin girişimcilerinin, iş dünyası ve akademisyenlerle buluşturulmasının hedeflendiği çalıştayda, çevreci anlayışla yetişmesi beklenen gençlerin geleceğin iş gücüne ilham vermesi ve özgüven kazandırması gibi kriterler belirlendi.  Çalıştayda; akademisyenler, girişimciler,meslek öğretmenleri, üniversite, yüksek okul ve lise öğrencileri söz aldı.

Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Cumhur İşbırakmaz; genel bir değerlendirme yaptıktan sonra kendilerini paydaş olarak seçen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Ege İhracatçı Birlikleri olarak mesleki eğitime çok önem verdiklerini ifade eden İşbırakmaz, mesleki eğitim alan öğrenci ve meslek öğretmenlerini daima desteklediklerini ifade etti. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren İşbırakmaz katılımcılara teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi; 'Mesleki Eğitim Zirvesi ve Yeşil Mutabakat Planı' kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. İş birliği kapsamında yapılan çalışmalarla şu ana kadar ulaşılan olumlu sonuçları anlattı. Yeşil Dönüşümün öneminden bahseden Ekşi, bu anlamda sanayi ve üretimde bir an önce yetişmiş insan kaynağı ile dönüşümün yakalanması gerektiğini vurguladı. Çocukların küçük yaştan itibaren çevreci bir yaklaşımı benimsemeleri için ellerinden geleni yapacaklarını, enerjinin yeşile dönüşmesi, hava ve su kirliliği gibi oldukça önemli konuların iş birlikleri ile daha çok destekleneceğini sözlerine ekledi. Çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür etti.

16-05-202216-05-202216-05-2022

16-05-202216-05-202216-05-202216-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.