İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses İcra Yarışmasında Final Heyecanı Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses İcra Yarışmasında Final Heyecanı Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Kültür Sanat faaliyetleri kapsamında 'Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses İcra Yarışması' düzenledi. İlçelerden seçilen öğrenciler yarı finalde yarışacak ve finale gitmeye hak kazanacak.

Liselerde eğitim ve öğretim çalışmalarının yanı sıra Türk kültürünün ve değerlerinin geliştirilmesinin, var olan değerlerin öğretilmesi ile bunların gelecek nesillere aktarılmasının önemini kavrayacak bilinçli bireyler yetiştirilmesi, eğitimin temel hedefleri arsında yer almaktadır. Bu yarışma ile öğrencilerin Türk Halk Müziği repertuvarındaki eserleri yorumlamak üzere bir araya gelmeleri, öğrencilere müzik deneyimlerini paylaşacakları, bilgi ve becerilerini geliştirecekleri yeni olanaklar sunulması ve Türk Halk Müziğinin yayılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması ilçelerin katılımı ile başladı. Yapılan seçmeler sonrası, ilçelerini temsil etmeye hak kazanan öğrenciler önce İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yarı final mücadelesi verecek. Performans sonrası belirlenecek 6 öğrenci Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi'nde finalde ilk üçe girmek için yarışacak.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.