İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir Yönetici Öğretmen Eğitimi Projesi (İZYÖP) Açılış Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir Yönetici Öğretmen Eğitimi Projesi (İZYÖP) Açılış Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen İzmir Yönetici Öğretmen Eğitimi Projesinin (İZYÖP) Açılış Töreni gerçekleştirildi. Törene; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, proje koordinatörleri Dr. Elif Gamze Özcan, Funda Sel, ve öğretmenler katıldı.

İZYÖP projesi ile, yönetici ve öğretmenlerin ihtiyaç duydukları güncel hizmet içi eğitim alanlarının belirlenmesi ve Okul Temelli Mesleki Gelişim alt yapısı ile desteklenerek il genelinde yaygınlaştırılması amaçlandı. EMDR Eğitimi, Uygulamalı Davranış Analizi, Drama Liderliği Eğitici Eğitimi, Eğitsel Oyunlar Eğitici Eğitimi, Teknoloji Destekli Biçimlendirici Değerlendirme (TDBD) kursu, SPSS ile İstatistiki Veri Analizi Eğitimi ve Transaksiyonel Analiz Yöntemi ile Eğitim Yönetimi şeklinde 7 başlık altında 11 eğitim konusu belirlendi ve toplam 597 öğretmen ve yöneticinin faydalanacağı şekilde eğitim planlamaları yapıldı.

Bu proje ile yönetici ve öğretmenlerin kapasitelerinin artırılmasına katkı sağlanacak

İzmir Yönetici Öğretmen Eğitimi Projesinin (İZYÖP) açılış töreninde bir konuşma yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; projeyi İzmir'de atılmış önemli bir adım olarak gördüklerini, eğitimin en temel ögesi ve unsurunun Bakanlık merkez teşkilatının almış olduğu eğitim politikalarının sahada uygulanması olduğunu vurguladı. Yentür, kendilerinin de saha uygulayıcısı olduklarını, bir toplumda öğretmen ne kadar güçlüyse, yetkinlikleri ne kadar fazlaysa sistemin ve okulların da o kadar güçlü olduğunu belirtti. Bu proje ile yönetici ve öğretmenlerin kapasitelerinin artırılmasına katkı sağlayacaklarına inandıklarına söyleyen Yentür, bu projelerin en önemli hususunun da dalga dalga yayılması olduğunu belirtip öğretmenlerden bu konuda öncü olmalarını istedi. Yentür, İzmir Yönetici Öğretmen Eğitimi Projesi (İZYÖP)"ne dahil olan tüm katılımcıların 7 başlık altında 11 eğitim içeriğinden en iyi şekilde istifade etmelerini dileyerek sözlerine son verdi.

13-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.