İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Kapsamında "Geleceğin Teknolojileri Paneli" Düzenlendi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Kapsamında

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlere bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz yıl Avrupa Konseyi'nin Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü kanalıyla İzmir koordinatörlüğünde ilki gerçekleştirilmiş olan "Teknoloji" konulu paneller dizisinin ikincisi 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlendi. Manisa Celal Bayar Üniversitesinden Doç. Dr. Barış Çukurbaşı, Öğr. Gör. Orkun Teke ve Kıdemli Yazılım Uzmanı Mert Dönerçark'ın konuk olduğu panele İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Mevlane Akdeniz katıldı, 213 öğrenci ve 32 öğretmen katıldı.

"Geleceğin Teknolojileri Paneli"nde; Metaverse, Blockchain, AR Gerçeklik ve 3D Oyun Tasarımı başlıkları ele alındı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından proje kapsamından geliştirilen, genişletilmiş gerçeklik (Extended Reality, XR) temelli bir sürükleyici öğrenme ortamı olan ve Sanal gerçeklik (Virtual Reality-VR) ekipmanları ile desteklenen MetaCBU Kampüs tanıtıldı. Tanıtım, bu alanda çalışma yapmayı düşünen, geleceğe yönelik fikirleri ve projeleri olan öğrenci ve öğretmenler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Öğrenci ve öğretmenlerin kendi proje fikirlerini dile getirdiği, akıllarındaki sorulara cevap bulduğu, geleceğe yönelik kariyer planlamalarında alan uzmanlarından tavsiye aldığı Geleceğin Teknolojileri Panelinden hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından büyük ilgi gördü.

05-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.