İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "İlçe Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Ekipleri Eğitimi" İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 30 ilçenin Psikososyal Müdahale Ekiplerinde yer alan öğretmenlerine yönelik "İlçe Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Ekipleri Eğitimi" İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştiriliyor. Eğitim programı; İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür'ün açılış konuşmasıyla başladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür; deprem felaketi neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına sabırlar diledi. Bu olağanüstü süreçte ilk günden itibaren İzmir'de meslek liselerinde bir çok alanda üretimlerin yapılıp malzemelerin deprem bölgelerine gönderildiğini belirten Yentür, Bakanlık adına İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Malatya'da kurulan ilk psikososyal destek çadırında 70 öğretmen tarafından görev alındığını, yine İzmir'den gelen öğretmenler ile  okul öncesi eğitim çadırının kurulduğunu ifade etti. Bu dönemde İzmir'de güçlü bir çalışma ekipleri olduğuna şahit olduklarını belirten Yentür, "depremin ilk gününden beri destek olmaya çalışan öğretmenlerimiz ile bu mesleğin ne kadar önemli ve duyarlı olduğunu bir kez daha görmüş olduk" dedi.  Yentür, her zaman kendileri ile işbirliği çalışmalarını artırmaya imkân sağlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi rektörüne, organizasyonda emeği geçenlere ve eğitim görevlisi olarak yer alanlara teşekkür etti ve İstiklal Marşının Kabulünün yıldönümü olması sebebi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Mehmet Akif Ersoy'u ve milli mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle andığını sözlerine ekledi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar; depremde hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diledi. İçinde bulunduğumuz durumu ifade edecek bir kelime bulamadığını ifade eden Aşkar, bir daha böylesi acılar yaşamamak için işini iyi yapan eğitimciler yetiştirmenin görevleri olduğunu söyledi. Milli Eğitim camiasına minnettar olduklarının altını çizen Aşkar, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ürettikleriyle, sahadaki çalışmalarıyla örnek işler yaptıklarını belirtti, kendisi ve üniversitesi adına bu konuda minnettar olduklarını belirtti.  İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışmaktan her zaman onur duyduklarını vurgulayan Aşkar toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

"İlçe Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Ekipleri Eğitimi"nde ele alınacak konu başlıkları şu şekilde; "Travma, Yas ve Başa Çıkma Kaynağı Olarak Umut", "Çocuk Resim Değerlendirme Teknikleri", "Çocukta Kaygı ve Korku ile Başa Çıkmada Bilişsel Davranışçı Teknikler", "Ergenlerde Kaygı ile Çalışma", "Terapide Hikaye Metafor Kullanma", "Dışavurumcu Teknikler ile Travma Çalışma", "Duygularla Çalışma-Güçlenme".

13-03-202313-03-202313-03-202313-03-202313-03-202313-03-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.