İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' Eğitimleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' Eğitimleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen  'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP) eğitimlerine aralıksız devam ediyor. İzmir'in 30 ilçesinden 1339 okul ve kurum yöneticisi katıldığı ve bu kapsamda 38 hizmet içi eğitimin verileceği 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nın Balçova ayağı Yusuf Uz Ortaokulunda gerçekleştirildi. Hizmet içi eğitim programına, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Arzu Günaydın, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla, Balçova İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve eğitim yöneticileri katıldı.

Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla, eğitim yöneticilerinin Milli Eğitim Bakanlığının verdiği kapsamlı eğitimlerden yararlanması gerektiğini ve bu şekilde mesleki değerlerine değer katabileceklerini ifade etti. YÖGEP kapsamında verilen eğitimleri son derece yararlı bulduklarını söyledi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı' için bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bilginin dünyanın en kıymetli gücü olduğunu ifade eden Yentür, yeni eğitim paradigmasında artık bilginin yetmediğini, bilgiden yeni bilgi üretmek gerektiğini söyledi. Teknolojiyi kullanmak kadar teknolojik bir değeri, inovasyonu üretmenin çok daha kıymetli olduğunu vurguladı. Gençleri bu mantıkla geleceğe hazırlamak zorunda olunduğunu sözlerine ekledi.

Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde kısa zamanda çok olumlu gelişmeler kaydedildiğini ve bu gelişmelerin artarak devam edeceğine inandığını söyledi. Eğitimin canlı bir süreç olmasından dolayı eğitim yöneticilerinin kendini sürekli geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Okulu gezen ve bir süre öğrencilerle sohbet eden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ardından Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta'yı makamında ziyaret etti. Yentür ve Usta eğitim ve gerçekleştirilecek projeler üzerine görüş alış verişinde bulundular.

27-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.