İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlere Yönelik Yaz Dönemi Eğitimleri Başlıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlere Yönelik Yaz Dönemi Eğitimleri Başlıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Mesleki Gelişim Akademisi' çalışmaları devam ediyor.  2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Döneminde İzmir İl Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim yöneticileri ve öğretmenlere yönelik birçok eğitim ve atölye çalışması planlandı.

19-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Gelişim Akademisi eğitimlerine ve atölye çalışmalarına gönüllülük esasıyla tüm eğitim yöneticileri ve öğretmenler katılabilecek.  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yenilenme sürecinin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da süreklilik arz ettiğini vurguluyor. Yönetici ve öğretmenlerin kişisel, mesleki ve yönetsel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan eğitimler ve atölye çalışmaları bu yıl da hem çevrim içi hem de yüz yüze gerçekleştirilecek.

19-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek eğitimler ve atölye çalışmaları birçok branşa hitap ediyor

19 Haziran'da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Doç. Dr. Esef Hakan Toytok 'Hibrit Düşünme ve Düşündürme' konulu çevrim içi eğitim verecek. 20 Haziran'da Cumhuriyet Eğitim Müzesinde İzmir Ekonomi Üniversitesinden Funda Çetin, Evrim Üstünlüoğlu, Haldun Kaya, Aynur Yürekli, Bahar Gün, Pınar Acar tarafından İngilizce Öğretmenlerine yönelik atölye çalışması düzenlenecek. Doç. Dr. Ziya İnce ise aynı tarihte 'Sürdürülebilir Kalkınma ve Coğrafya Eğitimi' konulu çevrim içi eğitim verecek. 20 Haziran'da çevrim içi olarak gerçekleşecek bir diğeri de Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emre Küheylan tarafından verilecek olan 'Yapay Zeka ve İletişimin Geleceği' başlıklı eğitim. 21 Haziran tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesinden Prof. Dr. Raziye Çobanoğlu Oban ve Coğrafya öğretmeni Onur Nigar 'Yapay Zekâ Uygulamaları ile Coğrafya Eğitim Materyali' hazırlama konulu eğitimde öğretmenler ile buluşacak.  Aynı tarihte ayrıca Gülşah Elikbank 'Hikaye Anlatıcılığının Sırları' konulu eğitim verecek. Dr. Özgür Bolat 21 Haziran'da 'Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirme' konulu çevrim içi eğitimde öğretmenlerle buluşacak. 22 Haziranda ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır, 'Tübitak Projeleri Hazırlama' eğitimi verecek.  Dr. Melek Okur da 'Öğretmenin Yaşamsal Önemi konulu çevrim içi eğitimle öğretmenlerle bir araya gelecek. Dokuz Eylül Üniversitesinden Dr. Elif Gamze Özcan 'Okul Yönetiminde Transaksiyonel Analiz ile Etkili İletişim' konulu eğitimde 23 Haziran tarihinde okul yöneticileri ile bir araya gelecek. 23 Haziran tarihinde Beden Eğitimi Öğretmeni Erkin Ateş, Cumhuriyet Eğitim Müzesinde sınıf öğretmenlerine yönelik olarak 'Disiplinlerarası Oyunlaştırma' konulu atölye çalışması düzenleyecek.  Siirt Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Ramazanoğlu 'Mobil Arttırılmış Gerçeklik' konulu çevrim içi eğitim verecek.

16-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.