İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'DESMOS ile Matematik Öğretimi' Eğitimleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'DESMOS ile Matematik Öğretimi' Eğitimleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile düzenlenen 'DESMOS ile Matematik Öğretimi' kapsamında 'WEB 2.0 Araçları ile Matematik Öğretimi 2' eğitimleri devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Yeşildere İmre, Dr. Öğr. Üyesi Zekiye Özgür, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, Buca Eğitim Fakültesi Cahit Arf Binası Bilgisayar laboratuvarında verilen eğitimde öğretmenleri ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığının Matematik seferberliği kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen 'Uygulamalı DESMOS' eğitimi ile matematik öğretmenlerinin WEB 2.0 araçlarını ders içi biçimlendirici değerlendirme amacıyla kullanabilme yeterliklerini arttırmak amaçlanıyor. Eğitimi; Buca Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Erduran ve matematik öğretmeni Nuran Çumbur Akçay veriyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; Milli Eğitim Bakanlığının Matematik Seferberliği kapsamında planlanan bu eğitimi son derece yararlı bulduğunu belirterek öğretmenin öğreten ve aynı zamanda öğrenen kişi olduğunu ifade etti. Yentür, öğrenilen teknik, yöntem ve bilgilerin paylaşılmasıyla farkındalık oluşacağının altını çizdi. Yentür,  2022-2023 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle sözlerini bitirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'e verdiği destek ve yapılan işbirliği için teşekkür etti. Bukova, öğretmen ve öğretmen adaylarına verdiği değerden dolayı üniversite adına duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

08-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.