İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'DESMOS ile Matematik Öğretimi' Eğitimi Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 'DESMOS ile Matematik Öğretimi' Eğitimi Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Hizmetiçi Eğitim kapsamında düzenlemiş olduğu 'DESMOS İle Matematik Öğretimi' açılışı yapıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Reşat Postacıoğlu Konferans Salonunda yapılan açılış törenine; Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Yeşildere İmre, Doç. Dr. Ayten Erduran, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, Yozgat Çekerek Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Özlem Özcan ve Matematik öğretmenleri katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının Matematik seferberliği kapsamında Matematik Öğretmenlerine yönelik planlanan 'DESMOS İle Matematik Öğretimi' Eğitimi; Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Cahit Arf binası Bilgisayar Laboratuvarında, Doç. Dr. Ayten Erduran ve Özlem Özcan tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek. Eğitimlerde; Desmos ve Sorgulamaya Dayalı Matematik Eğitimi tanıtımının ardından Desmos ve Sorgulamaya Dayalı Matematik Eğitimi Uygulaması, Web Araçlarının Tanıtımı ve Uygulanması konularında paylaşım yapılacak.

Açılış, Doç. Dr.Ayten Erduran'ın bilgilendirme konuşması ile başladı. 'Desmos ile Matematik Öğretimi' eğitiminin amacı ve hedefleri konusunda bilgilendirme yapan Erduran bu eğitimin içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel; pandemi sürecinde teknolojinin öneminin daha çok farkına varıldığını ve teknolojinin eğitime entegrasyonunun Desmos ile yeni bir boyut kazanacağını ifade etti. Matematik öğretimini teknolojiye entegre etmekten kaçınamayacağımızın altını çizen Güzel, aslında bu sistemle faydalarından yararlanabileceğimizi söyledi. Güzel, karmaşık görünen matematiksel ifadelerin bu eğitimle öğretimi destekleyeceğine inandığını vurguladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; Milli Eğitim Bakanlığının Matematik Seferberliği kapsamında planlanan bu eğitimi son derece yararlı bulduğunu ifade etti. Eğitime katılan öğretmenlerin kelebek etkisi ile öğrendiklerine çevresiyle paylaşıp çoğaltacağını ve bu şekilde faydalı adımlar atılacağını belirten Yentür çocukları bilgi çağında geleceğe hazırlamak zorunda olduğumuzu ifade etti. Çocukların taklit eden değil gelecek için öncü gençler olarak yetişmesi gerektiğinin altını çizen Yentür katılımları için salonda bulunan öğretmenlere teşekkür etti.

20-06-202220-06-202220-06-202220-06-202220-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.