İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) Kapsamında Faaliyetleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) Kapsamında Faaliyetleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Proje (İZOP) faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda ilk olarak Öğretmenler Günü temalı "1. Öğretmenler Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası" gerçekleştirildi. "Düşün, Strateji Geliştir ve Oyna" sloganı ile yola çıkılan turnuvada 23 ilçeden 196 öğretmen Mangala, Reversi ve Pentago olmak üzere 3 farklı kategoride yarıştı. Planlı hareket, öngörü, yetenek, konsantrasyon, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme kazandıran Akıl ve Zekâ Oyunları etkinliklerinde öğretmenler keyifli zaman geçirdi.

İZOP kapsamında düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunlarının bir sonraki ayağı ilçe turnuvaları oldu. İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde ayrı ayrı düzenlenen ve "Oyunsever İzmir" sloganı ile yola çıkılan turnuvalar devam ediyor.

İzmir Zekâ Oyunları Projesi kapsamında yapılan faaliyetlere bir yenisi daha eklendi. İlkokul ve ortaokul kademesinde eğitim gören öğrencilere yönelik zekâ oyunları öğretim programında; öğrenme alanları kategoriler bazında akıl yürütme ve işlem oyunları, sözel oyunlar, geometrik-mekanik oyunlar, hafıza oyunları, strateji oyunları ve zekâ soruları hazırlama komisyonu oluşturuldu. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin gelişimine uygun iki ayrı Akıl ve Zekâ Oyunları kitabı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

10-01-202310-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.