İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Akademik Başarıyı Artırma Projesi (İZBAP) Aralıksız Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Akademik Başarıyı Artırma Projesi (İZBAP) Aralıksız Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2022-2023 öğretim yılında uygulamaya koyduğu Akademik Başarıyı Artırma Projesi (İZBAP) çalışmaları başarıyla devam ediyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hayata geçirilen 'İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi' (İZBAP) ile öğretmen, öğrenci, okul, veli arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerin akademik başarısının ve öğrenme motivasyonunun artırılması, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkıda bulunulması ve velilerin ebeveynlik süreçlerine destek olunması amaçlanıyor. Projenin hedef kitlesi İzmir'in 30 ilçesindeki ortaokul 7 ve 8. sınıf ile lise 11 ve 12. sınıf kademelerindeki her okul türündeki eğitim kurumları, kurumların eğitim kadrosu ve öğrencileri ile velileri olarak belirlendi. Proje kapsamında okullarda eğitsel rehberlik çalışmaları uygulamaya geçirilerek öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik seminerler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu çalışmalarla öğrenci, öğretmen ve veli üçgenindeki motivasyonu düşüren etmenler üzerine üniversitelerden akademisyenlerle birlikte çalışılması planlandı.

İZBAP Projesi kapsamında Ekim ayında gerçekleşen çalıştay sonrasında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İlknur Aydoğdu Karaaslan ortaokul velilerine Teknoloji Bağımlılığı konulu bir eğitim verdi. Söz konusu eğitim aynı başlıkla lise velileri için de planlandı.

23-11-202223-11-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.