İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Afet Sonrası Okulda Ruh Sağlığı" Konferansı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün

Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sebebiyle İzmir ilinde görev yapan okul Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlarının deprem sonrası psikososyal destek çalışmaları konusunda bilgilerini artırmak amacıyla "Afet Sonrası Okulda Ruh Sağlığı" konulu konferans düzenlendi. Prof. Dr. Yankı Yazgan'ın konuk olduğu ve İzmir Kız Lisesinde düzenlenen etkinliğe Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzm. Dr. Önder Küçük ve Uzm. Psikolojik Danışman Şükran Başarır da katkı sundu. Konferansa, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Doğru ve İzmir ilinde görev yapan 320 Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman katıldı.

 "Afet Sonrası Okulda Ruh Sağlığı" konulu konferansta Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar ile uzmanlar arası gerçekleştirilen soru-cevap bölümü sonrası sunum bölümüne geçildi. Bölümün konukları Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Profesör, Yale Child Study Center'da öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarını sürdüren, çocuk/genç ve erişkin psikiyatrisi alanında serbest uzman hekim olarak çalışan Yazgan, Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzm. Dr. Önder Küçük ve Uzm. Psikolojik Danışman Şükran Başarır'dı. Yazgan, Küçük ve Başarır deprem afeti sonrası okullardaki öğrencilere ve afet bölgesinden gelen çocuklara ve ailelere yönelik sunulacak ruh sağlığı hizmetleri konusunda katılımcılara sunum yaptılar.

 

23-02-202323-02-202323-02-202323-02-202323-02-202323-02-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.