İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "1. Öğretmenler Arası Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Projesi (İZOP) kapsamında Öğretmenler Günü temalı "1. Öğretmenler Arası Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" gerçekleştirildi. Karabağlar İnönü Anadolu Lisesinde düzenlenen turnuvaya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Şube Müdürü Aytekin Gürbulak ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Karabağlar İnönü Anadolu Lisesi Müdürü Nurgül Bodur turnuva açılışını yaptı. Turnuvada Mangala, Reversi ve Pentago olmak üzere 3 farklı kategoride yarışan öğretmenler heyecanlı ve keyifli zaman geçirdiler. Planlı hareket, öngörü, yetenek, konsantrasyon, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme kazandıran Akıl ve Zekâ Oyunları etkinlikleri kapsamında düzenlenen turnuvaya 3 farklı kategoride toplam 23 ilçeden 196 öğretmen katıldı. "Düşün, Strateji Geliştir ve Oyna" sloganı ile yola çıkılan ve ilki gerçekleştirilen turnuvada Mangala kategorisinde dereceye girenler; Urla Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlkokulundan Yasemin Deveci birinci, Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinden Özlem Postacı ikinci, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Nevzat Seyitoğlu üçüncü oldu. Reversi kategorisinde dereceye girenler; Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulundan Sıdıka Canbay birinci, Urla Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlkokulundan Selda Sungun Atik ikinci, Menderes Küner Şehit Binbaşı Ercan İlkokulundan Serap Alp üçüncü oldu. Pentago kategorisinde dereceye girenler ise şu şekilde; Seferihisar Muharrem Gülpınar Ortaokulundan İbrahim Yaşar birinci, Karşıyaka Eren Şahin Eronat Ortaokulundan Önder Karataş ikinci ve Menderes Sancaklı Ahmetçik İlkokulundan Serhan Özbilen üçüncü oldu.

10-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.