İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden "Deprem Sonrası Psikososyal Yaklaşımlar" İçerikli Webinar Faaliyetleri

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, depremzede öğrencilerin kaygı düzeyini azaltmak amacı ile "Deprem Sonrası Öğrencilerimize Yönelik Psikososyal Yaklaşımımız Nasıl Olmalı?" başlıklı iki ayrı webinar faaliyeti düzenliyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin İzmir Akademik Başarıyı Artırma Projesi (İZBAP) kapsamında düzenlenen webinarlarda; öğretmenlerin deprem sonrasında psikolojik iyi oluşlarını kendi kendilerine nasıl iyileştirebilecekleri ve okula gelen kaygılı öğrencilerin sınıfta yöneltecekleri sorulara karşı nasıl cevaplar vermeleri gerektiği ve öğrencilerin kaygı düzeyinin azaltıcı hangi etkinliklerin yapılabileceği yönünde açıklamalar yapılacak. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile Psikolojik Danışma Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Burcu Güler, Doç. Dr. Emine Sevinç Tok, Dr. Öğr. Üyesi Demet Vural Yüzbaşı, Dr. Öğr. Üyesi Ayla Hocaoğlu Uzunkaya , Arş. Gör. Sinem Öztürk ve Arş. Gör. Sümeyye Sema Yılmaz tarafından 17.02.2022 Cuma günü saat 11.00-12.00 arası okul öncesi- ilkokul ve saat 15.00-16.00 arası ortaokul-lise kademeleri için çevrimiçi olarak "Deprem Sonrası Öğrencilerimize Yönelik Psikososyal Yaklaşımımız Nasıl Olmalı?" konulu 2 ayrı webinar yapılacak.

15-02-202315-02-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.