İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Coğrafya Öğretmenlerine Yönelik Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Coğrafya Öğretmenlerine Yönelik Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Mesleki Gelişim Akademisi çalışmaları devam ediyor.  Alanında en çok ihtiyaç duyulan konu başlıklarının belirlendiği 'Mesleki Gelişim Akademisi'nde, teknolojinin tüm olanakları kullanılarak oluşturulan uzaktan eğitim buluşmalarının yanı sıra yüz yüze yapılan eğitim seminerleri ve atölye çalışmaları da yer alıyor.

Mesleki Gelişim Akademisi çalışmaları kapsamında İzmir ilinde görev yapan Coğrafya öğretmenlerine yönelik eğitimler planlandı. Bu kapsamda ilk eğitim Namık kemal Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalında görevli Prof. Dr. Raziye Çakıcıoğlu Oban ve Coğrafya Öğretmeni Onur Nigar "Coğrafya Öğretiminde Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları" konulu eğitimde coğrafya öğretmenleriyle bir araya geldi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür yaptığı konuşmada; 21. yüzyıl bilgi toplumunda yeni bilgi üretmenin öneminin bilincinde olduklarını ifade etti.  Temel ve değişmez bilimsel gerçekliklerin yeni kuşaklara aktarılmasının da son derece önemli olduğunu vurgulayan Yentür, öğretmenin hem öğreten hem öğrenen olduğunu, bu yüzden bir öğretmenin kendini geliştirebilmesi için desteklemenin önemini vurguladı. ''Bir toplum öğretmeni kadar güçlüdür. Toplumun niteliği öğretmenin niteliği ile eş değerdir. Öğretmenin niteliği arttıkça bir kelebek etkisi ile toplumun değişim ve gelişimine de o oranda katkı sunacaktır.'' diyen Yentür, katılımcılara ve bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür etti.  

Coğrafya öğretmenlerine yönelik ikinci eğitim, 16 Mayıs 2022 tarihinde Namık Kemal Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.  Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalında görevli Prof. Dr. Hasan Çukur ve Coğrafya Öğretmeni Hakan Türkoğlu "Coğrafya'da Kanıta Dayalı Öğretim Tekniği Dendrokronolojiyle Çevre Sorunları" başlıklı eğitimde öğretmenlerle bir araya gelecek.

09-05-202209-05-202209-05-202209-05-202209-05-202209-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.