İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Veliler İçin '' Sınava Giren Çocuğuma Nasıl Destek Olurum? " Başlıklı Seminer Gerçekleştirilecek
![İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Veliler İçin '' Sınava Giren Çocuğuma Nasıl Destek Olurum?](/meb_iys_dosyalar/2023_04/26160319_WhatsApp_Image_2023-04-26_at_15.17.31.jpg)
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Veli Akademileri Projesi kapsamında '' Sınava Giren Çocuğuma Nasıl Destek Olurum? " başlıklı bir seminer gerçekleştirilecek. LGS ve YKS hazırlık sürecinde öğrencisi olan velilere yönelik seminer 27 Nisan 2023 Perşembe saat: 20.00-21.30 arası çevrimiçi gerçekleştirilecek. Klinik Psikolog Yusuf Kavun ve Psikolojik Danışman Ayben Demirkaya, çevrimiçi seminerde sınav sürecini yapısal olarak ele alacak. Bu süreçte ele alınacak konu başlıkları şu şekilde; kariyer süreç modellerinin işleyişi ve bu bağlamda öğrencinin kariyer yolculuğuna ebeveyn desteği, sınav sürecindeki aile modelleri, sınav sürecinde ebeveyn ? çocuk iletişimi ve sınava hazırlıkta destekleyici iyi hissettirebilecek ebeveyn tutumları. '' Sınava Giren Çocuğuma Nasıl Destek Olurum? " başlıklı seminerde soru-cevap bölümünde veliler uzmanlara sorularını sorabilecek.