İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Projeler Bitmiyor

Fatih Projesi’yle beraber eğitimde teknolojik devrim yapılırken, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de projeye yaptığı katkılarla dikkat çekiyor.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Projeler Bitmiyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Projeler Bitmiyor

Fatih Projesi’yle beraber eğitimde teknolojik devrim yapılırken, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de projeye yaptığı katkılarla dikkat çekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne şimdiye kadar yaklaşık 40 uygulama gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı Fatih Projesi ile okullarda teknolojiden çok daha fazla yararlanılmaya devam edilirken, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de projeye katkıda bulunmaya devam ediyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, yeni projeler üretmek için çalıştıklarını söyledi. Yahşi, “Fatih Projesi çocuklarımızın geleceği için oldukça önemli. Biz de İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projeye elimizden geldiğince katkı koymak için çalışıyoruz. Her şey çocuklarımız için” dedi. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Büküm ise “Bakanlığımız Fatih Projesi’ne çok büyük bir yatırım yaptı. Bu projenin donanım ve yazılım ayağı var. Bakanlığımız donanım ayağını önemli ölçüde halletti ancak bu donanım için uygun olan yazılımların geliştirilmesi için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarımız sürüyor. Bakanlığa bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne şimdiye kadar yaklaşık 40 uygulama gönderdik” ifadelerini kullandı.

Oynayarak öğreniyorlar

Geliştirilen uygulamalarla öğrencilerin hem öğrendiğini hem de ders çalıştığını belirten Büküm, “İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretim gören öğrencilerimiz için geliştirdiğimiz uygulamalarla onların hem eğlenmesini hem de derslerde kendilerini geliştirmeleri için okullarımızda çeşitli etkinlik ve faaliyetler yürütüyoruz. Geliştirdiğimiz uygulamalarla öğrencilerimizin oyun oynarak eğitim görmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

Herkes kullanabiliyor

Çocuklar için yeni uygulamalar üzerinde çalıştıklarını aktaran Mehmet Büküm, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Bölümü yazılımları 81 ilde paylaşıyor. Çeşitli derslerde bu içeriklerden faydalanılıyor. Türkçe, İngilizce, matematik, fen bilgisi, bilgisayar ve din kültürü derslerinden 40 tane onaylanmış uygulamamız var. 20’ye yakın uygulama da bakanlık tarafından onay bekliyor. Biz içeriklerimizi gönderdikten sonra bakanlık bunları onaylayıp kendi web sitesinde yayınlıyor. Böylece Türkiye’nin ve dünyanın neresinde olursa olsun öğrenciler bu içeriklerden ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyor. Bu içerikler bakanlığımızın www.eba.gov.tr sitesinden yayınlanıyor. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz uygulamaları hem online hem de bilgisayarına indirerek dilediği şekilde kullanabiliyor” ifadelerine yer verdi.

08-08-201808-08-201808-08-201808-08-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.