İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde “Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışması” yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce okul ve sınıf tabanlı değerlendirme uygulamalarının ihtiyaçları doğrultusunda teşvik edilmesi ve dezavantajlı öğrenciler de göz önünde bulundurularak branş bazında ölçme ve değerlendirme eğitim programları oluşturulması amacıyla bir çalışma planlandı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde “Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışması” yapıldı

21-11-201721-11-201721-11-201721-11-2017

 

21-23 Kasım tarihleri arasında tespit edilen pilot iller İzmir, Ankara, İstanbul, Trabzon ve Van’da uygulanan olan “Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışması” kapsamında yapılacak olan çalıştaya akademisyenler ve Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü personeli katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonlarında iki oturum halinde düzenlenen “Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışması” saha etkinliğine öğretmen, idareci ve müfettişler katıldı.

Çalışma doğrultusunda seçilen okullarda görev yapan öğretmenler tarafından çevrim içi anketler doldurularak saha çalışmasına dayalı ihtiyaç analizi de yapılacak.

 

27 Kasım’a kadar doldurulacak olan çevrimiçi ankete belirlenen okullarda görev yapan; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve Sınıf Öğretmenleri katılacak.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.