İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde "Okul Temelli Mesleki Gelişim" Konulu Bir Toplantı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde "Okul Temelli Mesleki Gelişim" konulu bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı. 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İlker Erarslan ve Medet Ekşi, Şube Müdürü Selime Şentürk Doğramacı ve meslek lisesi müdürleri katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu "Okul Temelli Mesleki Gelişim" (OTMG), okul içinde ve dışında öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, değer ve tutumlarının gelişimini destekleyen, etkili öğrenme ve öğretme ortamları oluşturmada öğretmene destek sağlayan süreçler bütünüdür. OTMG, mesleki yeterliklerini geliştirmek isteyen öğretmene kendi gelişim modelini kendisinin oluşturması, hazırladığı Mesleki Gelişim Planının uygulanması ve izlenmesi süreçlerinde öğretmene yol haritası sunmaktadır. "Okul Temelli Mesleki Gelişim" kapsamında gerçekleştirilen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü İlker Eraslan ve Şube Müdürü Selime Şentürk Doğramacı yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. "İşimiz Temiz" ve " Aile Okulu" projelerinden de bahsedilen toplantı sonunda soru cevap bölümüne geçildi.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.