İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde "Matematik Öğretiminde Montessori Materyallerinin Kullanımı" Eğitimi Verildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir'de görev yapan öğretmenlere ve eğitim yöneticilerine yönelik eğitimler düzenlediği "Mesleki Gelişim Akademisi" çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mesleki Gelişim Akademisi Öğretmen Atölyelerinde planlanan faaliyetlerle; eğitimcilerin, alanında uzman isimlerle buluşarak kişisel ve mesleki anlamda destek alması hedefleniyor. Bu planlamalardan biri olan "Matematik Öğretiminde Montessori Materyallerinin Kullanımı"  eğitimi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ali Fuat Başgil Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sunay Yıldırım Doğru'nun bilgilerini aktardığı eğitime İzmir'de görev yapan okulöncesi, sınıf ve özel eğitim öğretmenleri katıldı.

Çocukların uygulamalı, görsel ve fiziksel olarak deneyimsel öğrenmeyle matematiğe yaklaşmalarına nasıl yardımcı olunacağı konularına değinilen "Matematik Öğretiminde Montessori Materyallerinin Kullanımı"  eğitiminde materyaller ile, öğrencilerin matematikte soyut kavramlara somut bilgiler eklemelerinin sağlanabileceği ve materyallerin sınıf ortamındaki işlevselliği konuları ele alındı.

"Çocuğun eline koymadığınız şeyi aklına koyamazsınız."

"Matematik Öğretiminde Montessori Materyallerinin Kullanımı" Eğitimi ile Maria Montessori 'nin "Çocuğun eline koymadığınız şeyi aklına koyamazsınız." sözünden yola çıkılarak materyal kullanımının matematik öğretimine katkıları hakkında pratiğe dönük eğitim verildi. Eğitime katılan öğretmenlere bu bilgileri sınıfta nasıl uygulayabilecekleri anlatıldı. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, eğitime ilgi gösterip katılan öğretmenlere teşekkür etti ve  "eğitimde yeni yaklaşımlarla öğretmenlerimizin sürekli yanında olmayı, onların mesleki gelişimlerini desteklemeyi sürdüreceğiz" dedi.

05-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.