İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde "Kış Okulları" Hayat Buldu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde

Millî Eğitim Bakanlığı yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde "Kış Okulları" kapsamında ücretsiz kurslar planladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de "Bilim", "Sanat", "Matematik" ve "İngilizce" olmak üzere eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kursları İzmir'in dört bir yanında başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığının eğitim politikası kapsamında uygulamaya konulan Kış Okulları'nda açılan kurslar 21 Ocak 2023'de başladı ve 5 Şubat 2023 Pazar gününe kadar devam edecek.  Öğrenciler, iki haftada toplam 40 saat kurs alabiliyor. Matematik ve İngilizce derslerinde açılan kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için belirlenecek 5 grupta etkinlik yapılıyor. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabiliyor. Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılıyor. İki kursa katılan öğrenci, iki haftada toplam 40 saat ders almış oluyor. Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında bilim ve sanat alanlarında her bir atölye programı, günlük en fazla 4 saat olmak üzere toplam 16 saat olarak planlandı. Bir öğrenci iki farklı atölye veya ders grubundan kurslara devam edebiliyor, haftalık 16 ve toplam 32 saat atölyelere katılabiliyor.

İzmirli öğrenciler eksiklerini tamamlıyor, bilgilerini pekiştiriyor, keyifli zaman geçiriyor

Millî Eğitim Bakanlığı yeni tasarlanan dijital eğitim materyallerini, 20 Ocak Cuma itibarıyla resmi internet sitesinden tüm öğrencilerin kullanımına sundu. Her seviyedeki öğrencinin gelişiminin gözetildiği, hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlanan materyaller kurslarda öğrencilerin kullanımına sunuluyor. İzmir ilinde öğrenim gören öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Kış Okulu kursları ile, öğrencilerin bir sonraki döneme dinlenerek, eğlenerek ve öğrendiklerini tekrar ederek hazırlanmaları hedefleniyor. Ücretsiz kurslara katılan İzmirli öğrenciler, kursların açılmasından duydukları memnuniyeti dile getiriyor. Öğrenciler; kurslarda eksiklerini tamamladıklarını, bildiklerini pekiştirdiklerini, aynı zamanda eğlenceli geçmesi sayesinde bu dersleri daha çok sevdiklerini ifade ediyor.

26-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.