İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Müdürleri İle Toplantı Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Müdürleri İle Toplantı Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda, Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Müdürleri ile bir toplantı yapıldı. Toplantıya; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan ve kurum müdürleri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu ve devam eden birçok projenin ele alındığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, sunum eşliğinde devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantıda; Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Ağı (HEMBA) Dijital İçerik Geliştirme Çalışmaları, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Kurum İzleme Sistemi (KİS) , planlanan yıl sonu sergisinde yapılacaklar, Aile Okulu, Şarkılar Bizi Söyler, İşimiz Temiz Projeleri, Köy Yaşam Merkezleri, Sınai Mülkiyet Patent Çalışmaları, Meb Pasaj Uygulaması, PTT AVM-DÖSE ürünleri Satışı, Özel Eğitim HEM Modülü konuları masaya yatırıldı. Sonuç odaklı ve konuşulanların hayata geçtiği projelerin öneminden bahseden Erarslan, sunumun sonunda kurum müdürlerine verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür;  farklı, dinamik, sahada iletişimle hızlı karar alan ve uygulayan, sonuç odaklı bir süreçleri olduğunu söyledi. Yapılan güzel işlerin daha ulaşılabilir ve görünür olması gerektiğini ifade eden Yentür, her mahallede, her sokakta örgün eğitim dışındaki bütün vatandaşların ve öğrencilerin bu güzel işlerle buluşmasını istediklerini vurguladı. Yentür; "bir toplumda eğitim ne kadar güçlü olursa toplum da o kadar güçlü olur. Karşımıza çıkan birçok olumsuzluğun temel sebebi iletişim eksikliği, sosyal yalnızlık, paylaşım duygusunun olmaması, insanın kendini gerçekleştirememesi ve değersiz hissetmesi." dedi. Hayata bağlılık ve hedef koyma anlamında vatandaşlara imkanların bu kurslarla sağlanacağının altını çizen Yentür, isteklerinin bu kursların bütün mahallelerde açılması olduğunu belirtti. Yentür, eğitimde heba edilecek tek bir fertleri, tek bir saatleri olmadığını sözlerine ekledi.

26-12-202226-12-202226-12-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.