İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Erasmus+ Akreditasyonu Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Erasmus+ Akreditasyonu Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2021-2027 Dönemi Erasmus+ Dönemi için akredite olması kapsamında bir açılış toplantısı yapıldı. 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, 2022 yılı konsorsiyumuna ortak olmak üzere başvuruları kabul edilen 70 kurumun müdürleri ve proje irtibat kişileri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; 2021-2027 yıllarını kapsayan uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda Mesleki Eğitim, Okul ve Yetişkin Eğitimi alanlarında akredite kurum oldu. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2021-2027 Dönemi Erasmus+ Dönemi için akredite olması kapsamında düzenlenen açılış toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan süreçle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı. 2022 çağrı döneminde geçen yıl dahil olan kurumlar ile birlikte 37 Okul Eğitimi,  20 Mesleki Eğitim Kurumu ve 13 Halk Eğitim Merkezi ile geçmişte yapılan güzel çalışmaların üzerine koyarak devam edildiğini söyledi. Erarslan bu süreçte; yabancı dil becerilerinin artırılması, dijital yeterliliklerin geliştirilmesi, herkese kapsayıcı ve eşit fırsatların olması, daha yeşil ve sürdürülebilir bir çevre bilinci oluşturulması hedefleri ile bu projenin süreçlerini tamamlayacaklarının altını çizdi ve her sürecin belgelendirilmesinin, amaca uygun olmasının, fotoğraflarla kanıtlanmasının, sözleşme hükümlerinde yer alan tüm detayların satır satır okunmasının önemine dikkat çekti. Erarslan; " Kendi bütçemizi doğru kullanma adına kendi bilgi birikimlerimizle bu projeyi yazalım. Sağlıklı gidelim, istişare edelim bütçelerimizi doğru kullanalım, öğrenci ve öğretmen seçimlerinde kriterlerimize dikkat edelim, haraketliliklerimizi kurala ve amaca uygun yapalım ve bunların hepsini belgeleyelim. " dedi.

Erasmus+ Akreditasyonu Açılış Toplantısında Okul Eğitimi Koordinatörleri Seçil Yıldırım Şimşek ve Seda Aday, Yetişkin Eğitimi Koordinatörü Çiğdem Kirazlar ve Mesleki Eğitim Koordinatörü Beyhan Aktuğ katılımcılara süreçle ilgili bilgilendirme yaptı. Toplantıda; proje uygulama esasları, AB hibe kalemleri ve harcama usulleri, Erasmus+ kalite standartları, kurs kalite standartları, öğretim planları, proje dosyası içeriği (Davetli uzman tarafından sunulan öğrenim programı ve Erasmus+ grup faaliyetleri için öğrenim programı), dil yeterliliği, iç sözleşmeler ( Erasmus+ bireylerin öğrenme hareketliliği için hibe sözleşmesi, öğrenme sözleşmesi ve öğrenme sözleşmesi tamamlayıcı belgesi), yurt dışı hareketliliklerinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve proje uygulama rehberinin içeriği başlıkları ele alındı. Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.

27-12-202227-12-202227-12-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.