İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Anneler Günü Kutlandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Anneler Günü Kutlandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Anneler Günü Kutlandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KADEM'in ortaklaşa hazırladığı Anneler Günü programında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ile MEB Bakan Danışmanı ve KADEM İl Temsilcisi Arzu Günaydın, Anneler Günü programı kapsamında müdürlük çalışanlarıyla bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, MEB Bakan Danışmanı ve KADEM İl Temsilcisi Arzu Günaydın, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve tüm personel katıldı.

Programda, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KADEM'in Anneler Günü'ne özel hazırladığı video gösterimi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Programda, Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Asya Ray 'Sol Yanım Acıyor Anne' adlı şiiri okudu. Ardından Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Sibel Öztürk'ün seslendirdiği 'Al Yeşil Dökün Anneler' ve aynı okulun öğrencisi Nevzat Yiğit Kırtay'ın seslendirdiği 'Yolcu' adlı türküler, dinleyenlerden büyük alkış aldı.

'Karşılıksız Sevgiyi Görebildiğimiz Tek Kişi Annemizdir'

MEB Bakan Danışmanı ve KADEM İl Temsilcisi Arzu Günaydın yaptığı konuşmada, kadınların annelik duygusunu doğuştan içinde taşıdığını söyleyerek annelik sürecinin, kadınların çocuklarıyla birlikte kendilerini de şekillendirdiği bir süreç olduğunu dile getirdi. 'Annelik, Yaradan'ın bize bahşettiği, doğduğumuz günden beri içimizdeki sezgilerle hareket etmemizi ve özümüzle bağlantıda olmamızı sağlayan bir duygudur. Karşılıksız sevgiyi görebildiğimiz tek kişi annemizdir. Bir insanın dünyaya gelmesine vesile olsun ya da olmasın, annelik duygusu her kadının fıtratında var.' diyen Günaydın, Gazze'de yaşanan insanlık dramına da değinerek 'Öncelikli dualarımız, Filistinli anneler ve çocuklarladır.' dedi.

'Annelerimize Bir Gün Değil Bir Ömür Minnettarız''

Programda konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şu ifadeleri kullandı: 'Bir annenin evladına kazandırdığı değerler, onun bir ömür üzerinde taşıyacağı şahsiyet elbisesidir. Yaşımız ne olursa olsun, her güçlükte evvela onlara sığındık, onlardan güç aldık. Anneye gösterilecek hürmetin, cennetin kapısını açacak bir anahtar olduğuna işaret eden bir medeniyetin mensupları olarak, anne ile evladı arasındaki bağın ne derece güçlü olduğunu çok iyi biliyoruz. İzmir eğitim ailesi olarak annelere bir gün değil, bir ömür minnettarlığımızı ifade etmek istiyoruz. Bugün Gazze'de evlatları için insanüstü bir gayretle mücadele eden Gazzeli anneler ve dünyanın dört bir tarafında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan ve onlar için korkusuzca mücadele eden tüm annelerin Allah, yar ve yardımcısı olsun! Bu vesile ile başta bu toprakları bizlere vatan kılan Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanları Türk kadınları ve şehitlerimizin anneleri olmak üzere; yaşam yolculuğumda yaptığım her işi, aldığım her kararı, vicdan ve kalp süzgecinden geçirmeyi öğreten rahmetli annem olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum.'

Konuşmasının ardından tüm kadın personele çiçek takdim eden Yahşi, Anneler Günü'nü tebrik etti.

13-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.