İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Düzenlendi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Düzenlendi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen anlamlı etkinlikler ile önemli bir toplumsal farkındalığa ev sahipliği yaptı.

Engelli bireylerin ve özel çocukların sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, il milli eğitim müdür yardımcıları ile şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, özel çocuklar ve aileleri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, saygı duruşunun ardından Tülay Aktaş İşitme Engelliler Okulu öğrencilerinin işaret dili eşliğinde İstiklal Marşı okundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Zeynep Akel ve Burçin Peker'in günün anlam ve önemini belirten, farkındalık yaratan konuşmaları salondan büyük alkış aldı.

"Aziz Milletimizin Emaneti Olan Evlatlarımız, Bizim En Büyük Servetimizdir"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık oluşturması ve özel gereksinimli bireylerin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması bakımından önemli olduğuna dikkat çeken İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Aziz milletimizin emaneti olan evlatlarımız, bizim en büyük servetimizdir. İzmir eğitim ailesi olarak, hem insanı yeryüzündeki en değerli varlık olarak gören bir anlayışın, hem de 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!' fikrini medeniyet mefkûresinin ana teması yapmış bir mirasın temsilcileriyiz. Bu sebepledir ki, sadece bugün değil, yılın her gününde özel çocuklarımızla birlikte olmak, onların sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm bulmak hem kamu görevlisi olarak hem de vatandaş olarak hepimizin görevidir. Biz eğitimciler, bir öğrencimizin dahi hayatına dokunabiliyorsak, bir ailemizin bile hayatında fark yaratabiliyorsak kat ettiğimiz bu mesafe, sadece eğitimde değil, aynı zamanda toplumun her alanında adil bir şekilde var olabilme mücadelesi için de alınan bir mesafedir." diye konuştu.

"Engeller Sevgiyle ve Birlikte Aşılır"

Engellerin sevgiyle ve birlikte aşılabileceğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, Türkiye'nin her geçen gün güçlendiğine ve zorlukları aşma konusunda engelli bireylere daha fazla destek olunduğuna işaret etti.

Özel öğrencilerin eserlerinden oluşan resim sergisi ile Konak Moris Bencuya Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin harmandalı gösterisinin de yer aldığı program sonunda, 'Bir Fincan Kahvenin 40+1 Yıl Hatırı Var' projesini yürüten ve etkinliklerde performans gösteren tüm öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

01-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.