İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’n de “Etkili İletişim” Semineri Çalışması Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürlerine yönelik "Liderlik ve Etkin Yöneticilik" semineri düzenledi. Hizmet kalitesini yükseltmeyi amaçlayan seminerde iletişim ve hizmet konularında etkin başarı sağlamanın yolları anlatıldı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’n de “Etkili İletişim” Semineri Çalışması Yapıldı

Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem´in gerçekleştirdiği seminere 30 ilçeden ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri katıldı. "Liderlik ve Etkin Yöneticilik" konulu seminerin, ilerleyen günlerde iletişim ve hizmet konularını da kapsayacak şekilde devam edileceği belirtildi. Kamuda kaliteli hizmet düşüncesiyle başlatılan uygulama ile il milli eğitim müdürlüğü binasına gelen ziyaretçilerin kapıdan girdikleri andan itibaren güler yüzle karşılanması ve alışılagelmiş iletişim yöntemlerinin terk edilmesi hedefleniyor. Ayrıca yöneticiler ile personel arasındaki iletişimin güçlendirilerek öğrencilere daha iyi eğitimin sağlanacağı bir çalışma modeli oluşturulmaya çalışılıyor.

Eğitime hizmet veren herkesin aynı iletişim dilini kullanması, taleplerin etkin şekilde karşılanabilmesi ve kurum kimliğinin oluşturulmasını amaçlayan çalışmalarda, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ; milli eğitim camiası olarak bütünlük içerisinde hareket etmeyi amaçlıyoruz dedi.  Eğitimde hızlı ve doğru hareket etmenin önemine vurgu yapan Yahşi, öğrenci ve eğitimin sağlıktan sonra ikinci öncelik olduğunu söyledi.

Seminer için İzmir İl Milli eğitim binasına geldiği andan itibaren personelde farklı bir sinerji hissettiğini belirten Ozan Erdem, "Daha önce bir çok kurumda seminer verdim. Ancak İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü binasına girdiğim andan itibaren farklı bir iletişim olduğunu gözlemledim. Zaten kendi içlerinde bir değişim hareketi başlattıkları ortada. Seminerimiz için zemini hazır olan bu kurumda insanların bulundukları makamda efendi değil hizmetkar olarak çalışmaları gerektiği fikrini sundum" dedi.

Bir şube müdürünün ziyaretçisi ile olan iletişimini inceleme fırsatı bulduğunu belirten Erdem, "Ben müdürün odasındayken kapıdan aradılar. Bir ziyaretçisi olduğunu söylediler. Kapıda sorgulamak yerine hemen makamına gönderilmesini istedi. Ziyaretçi amcamız geldiğinde direk konuya girmesine izin vermeden ´Amcacım, bir soluklan, bir çayımızı içi sonra sorununa çare ararız´ demesi beni çok etkiledi. Gördüm ki zaten burada kaliteli hizmet için bir potansiyel var. Benim seminerimle umarım bu potansiyelin farkına varan yöneticilerimiz ve personel daha kaliteli bir iletişimle, daha kaliteli bir hizmet sunacak" dedi.

 Üç gün boyunca devam edecek olan seminerlerde; Takım Ruhu ve Güçlü aidiyet Eğitimi, Başları ve Özgüven Eğitimi gibi farklı konular ele alınacak.

 

30-12-201630-12-2016

30-12-201630-12-2016

30-12-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.