İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yeni Eğitim Öğretim Yılında İlk Çalıştayını Gerçekleştirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü tarafından düzenlenen çalıştay Çeşme ilçesinde gerçekleştirildi. İzmir milli eğitim müdürü Ömer Yahşi başkanlığında gerçekleşen çalıştayda eğitim öğretimin kalitesinin artırılması üzerine çalışmalar yapıldı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yeni Eğitim Öğretim Yılında İlk Çalıştayını Gerçekleştirdi

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-2017

Okul müdürleri ile bir araya gelen Yahşi; eğitimin kalitesini ve öğrencilerin başarı düzeylerini artırmaya yönelik çalışmalar yapılmasını ayrıca sanat, spor ve sosyal çalışmalara ağırlık verilmesini istedi.

Sözlerine bereketli verimli bir toplantı olmasını istiyorum diyerek başlayan Yahşi; okul müdürlerine yönelik yapmış olduğu konuşmada ‘’ eğitimin kalitesini artırmak amacıyla düzenlenen çalıştayda iki gün boyunca eğitimde isim yapmış ,çok kaliteli kişilerle bir araya geleceksiniz.2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk çalıştayını burada birlikte yapmak kısmetmiş. Öğrencililerimizi vatan sevdalısı, geleceği ve vatanı için dertlenen kişiler olarak yetiştirmeliyiz.’’ dedi.

Biz eğitimciler olarak ömrümüzü eğitime adayacağız.  Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize velilerimize yönelik olarak barış, huzur ortamı tesis eden kişiler olmalıyız. Öğretmenler odası birbirine girmiş bir okul müdürü, kendisini başarılı görmesin. Bu topraklarda bu coğrafya da barış ve huzur iklimi tesis etmek eğitimcilerin öncelikli görevidir. Öğrenciye sevgi dolu yaklaşan adalet ve hakkaniyeti okullarınızda iş ortamınızda sağlayın diyerek okullarda huzurlu çalışma ortamı ve eğitim öğretim kalitesinin artırılması için çalışmalar yapılmasını istedi.

Sosyal, sportif ve kültürel çalışmalara da ağırlık verilmesini isteyen Yahşi, değerler eğitiminin de önemine vurgu yaptı.

İki gün devam edecek çalıştayda katılımcıları da teker teker dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi okullarda eğitim ve donanım olarak eksik kalmaması için her türlü çalışmaya ağırlık verdiklerini söyledi.

İzmir’ de gerçekleştirilen tekli eğitim çalışmalarına da değinen Yahşi, yüzde yirmi oranında tekli eğitime geçen okul sayısının artırıldığını da belirtti.

Robotik eğitimler, iyilik timleri, mesleki eğitim konuları ve örnek çalışma yapan okul müdürlerinin çalışma sunumları çalıştayda ele alınacak konular arasında yer alıyor.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.