İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı Konak Şubesi işbirliği ile başlatılan “Mutlu Paylaşımlar” proje bilgilendirme toplantısı “15 Temmuz Şehitleri” salonunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İlker Eraslan, Türk Kızılayı Genel Merkez yönetim kurulu üyesi Cengiz Yurdabekçi, Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun, ilçe şube müdürleri, proje için seçilen 25 okulun idarecileri ve Kızılay kulübü öğrencilerinin katıldığı toplantı, Saygı Duruşu ve ardından istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı Konak Şubesi işbirliği ile başlatılan  “Mutlu Paylaşımlar” proje bilgilendirme toplantısı “15 Temmuz Şehitleri” salonunda gerçekleştirildi.

19-01-201819-01-201819-01-201819-01-201819-01-201819-01-2018

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İlker Erarslan, “Türk Kızılayı ile daha öncesinde de birlikte hayata geçirdiğimiz birçok proje de olduğu gibi yeni bir projenin başlangıcının heyecanı içerisindeyim.” dedi.

Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener

Türk Kızılay’ı Konak Şubesi işbirliğiyle başlatılan projenin oldukça anlamlı olduğunu ifade eden Erarslan “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini anlamak için sosyal sorumluluk anlamında yapılan çalışmalara bakmak gerekir.  Kültürümüzün önemli zenginliklerinden biri de sosyal yardımlaşmadır. Her nerede olursa olsun sıkıntıya düşen insanların gözlerinin ilk aradığı şey tarihimizden aldığı güçle Türk Kızılay’ı olmuştur. Deniz bile olsan yağmurda ıslanırsın.” der Cahit Külebi. Maddenin şartları gelip geçicidir. Asıl olan mananın şartlarıdır ki bu değişmez. Bizler de bugün başlatacağımız bu çalışma ile buna hizmet edeceğimizin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Evlatlarımıza bizi biz yapan değerlerin başında gelen yardımlaşma duygusunu verememiş isek öğrettiğimiz akademik bilgilerin hiçbir anlamı yoktur. Bilgiyi yücelten özdeki iyiliktir. Çocuklarımızın kalplerinde açacak çiçekleri sevgi ve iyilikle sulamadığımız takdirde kuruttuğumuz sadece ruhları değil bu ülkenin geleceği de olacaktır. Gazi Mustafa Kemal’in ifade ettiği gibi “Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.” Bu ruhla bu topraklarda kenetlenerek bir olmak geleceğimizi garanti altına alacaktır.” sözleri ile yardımlaşmanın önemine vurgu yaptı.

Proje için seçilen 25 pilot okulun ardından il genelindeki tüm okullarda da bu çalışmayı başlatmak istediklerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı  İlker Erarslan bugün ilk adımı atmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Mutlu Paylaşımlar” projesinde emeği geçen başta Türk Kızılayı olmak üzere tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun, toplantıda Türk Kızılayının tarihçesi hakkında bilgi vererek,  amacından ve faaliyet alanlarından söz etti. Akkoyun, Kızılayın Türkiye’de ve dünyada insana yardım anlamında örnek alınan bir kuruluş olduğunu ifade ederek Türk Kızılayı Konak Şubesinin çalışmalarına değindi.

İnsan acısı ve ıstırabı neredeyse Türk  Kızılayı oradadır

Toplantıda söz alan diğer konuşmacı Ege Bölge Afet Yönetim  Müdürü Halil Aksüt Türkiye genelinde afetlere en hızlı şekilde müdahale etmek için dokuz ayrı merkezin oluşturulduğunu ifade etti. Ege Bölge Afet Yönetim  merkezinin geçmişte İzmir taşınma sürecini anlatan Aksüt Kızılaya isminin Atatürk tarafından verildiğini belirtti. Halil Aksüt “İnsan acısı ve ıstırabı neredeyse Türk  Kızılayı oradadır. İnsan onurunun korunması söz konusu olduğunda  Türk Kızılayı görev başındadır.” dedi.

Toplantı sonunda, Türk Kızılayı Genel Merkez yönetim kurulu üyesi Cengiz Yurdabekçi  İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İlker Eraslan’a plaket sundu.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.