İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay 'İzmir Sana Kanım Feda' Çalışmaları Toplantısında Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay 'İzmir Sana Kanım Feda' Çalışmaları Toplantısında Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay tarafından 'İzmir Sana Kanım Feda' Projesi tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş, Türk Kızılay İzmir İl Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, İlçe milli eğitim müdürleri ve projenin yürütülmesinde görevli personel katıldı. Toplantıda 2022-2023 eğitim öğretim yılında İzmir genelinde okullarda yapılması planlanan kan bağışı çalışmaları ve ortak takvim hazırlanması konuları ele alındı.

2016 yılında 3 yıl boyunca uygulanan 'İzmir Kanım Sana Feda' projesinde,  İzmir ili okullarda en çok kan bağışı alan il olarak ilk sırada yer aldı. 2 yıllık aranın ardından 2021 yılının Ocak ayında İzmir Valiliğinin onayı ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay arasında protokol imzalandı ve kampanya tekrar başladı.  Yeniden başlayan proje kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılında 175 okulda kampanya düzenlenerek 7200 ünite kan bağışı toplandı.

'İzmir Kanım Sana Feda' Projesi öğrenci öğretmen ve velilerde kan bağışı bilinci oluşturmak, öğrencileri Kızılay ile tanıştırarak sosyal projelerde yer almalarını sağlamak, özellikle kan bağışı sayılarının düştüğü kış aylarında yeterli kan stokunun okullardan karşılanmasını sağlamak, kampanyaların okullarda geleneksel hale gelmesini sağlayarak düzenli ve yeni kan bağışçısı kazanımını sağlamak amacıyla yürütülüyor.

26-10-202226-10-202226-10-202226-10-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.