İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Doğalgaz A.Ş.' nin "Doğalgazın Verimli ve Güvenli Kullanımı ile Kariyer Günleri Projesi" Açılış Programı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Doğalgaz A.Ş.' nin

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Doğalgaz A.Ş. (İZMİRGAZ) arasında "Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise öğrencilerine yönelik "Doğalgazın Güvenli ve Verimli Kullanımı ile Kariyer Günleri Projesi" kapsamında imzalanan iş birliği protokolü sonrası projenin açılış programı gerçekleştirildi. Buca Cengiz Sani İlkokulunda gerçekleşen programa; İzmir Doğalgaz A.Ş. (İZMİRGAZ) Genel Müdürü Ahmet Yetik, Genel Müdür Yardımcıları Murat Ceran ve Zülküf Turhan, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynep Başdaş, eğitim yöneticileri, İzmir Doğalgaz A.Ş. yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Doğalgaz A.Ş. (İZMİRGAZ) arasında imzalanan "Doğalgazın Güvenli ve Verimli Kullanımı ile Kariyer Günleri Projesi" kapsamında düzenlenen açılış programı; İZMİRGAZ Genel Müdürü Ahmet Yetik'in kurum ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü hakkındaki bilgilendirme konuşması ile başladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; yarınlara bilinçli ve sorumluluk sahibi gençler hazırlamanın eğitimcilerin en önemli görevi olduğunu söyledi. Yentür, sınırlı tabiat kaynaklarının bilinçli bir şekilde, israfa ulaşmadan kullanımının çocuklara kazandırılması gerektiğini vurguladı. Yentür bir süre öğrencilerle doğal kaynaklar hakkında sohbet etti.

Ardından İzmir Doğalgaz İşletme Şefi Mehmet Tayyar Bilman; "Enerjinin Güvenli ve Verimli Kullanımına Dair Bilgilendirme" sunusunu gerçekleştirdi. Öğrencilere bilgilendirme broşürlerinin de dağıtıldığı program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

28-12-202228-12-202228-12-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.