İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Ortak Projesi "Güçlü Okul Güçlü Gelecek" Faaliyetleri Aralıksız Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Ortak Projesi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen "Güçlü Okul Güçlü Gelecek" projesi öğrenci, öğretmen, veli ve okul çalışanlarının kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif alanlarda gelişmelerine katkı sağlamaya devam ediyor.

İzmir'de uygulanan "Güçlü Okul Güçlü Gelecek" projesi ile okul, çevre ve öğrenci güvenliğini sağlayarak eğitim öğretim faaliyetlerinin daha güvenli ortamlarda gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında öğrenci, öğretmen, okul çalışanları ve velilere yönelik öz farkındalık, problem çözme, eleştirel düşünme, etkili iletişim becerileri, teknolojinin doğru ve verimli kullanımı, kariyer ve geleceği planlama konularında öğrenilebilen ve uygulanabilen yaşam becerileri kazandırılması amacıyla sportif, kültürel, sanatsal ve eğitsel etkinlikler gerçekleştiriliyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen "Güçlü Okul Güçlü Gelecek" projesinde faaliyet alanları; eğitsel, sportif, kültürel, sanatsal faaliyetler ve beceri eğitim programları olarak 5 ana başlıkta yürütülüyor. Dijital okur-yazar olmak, siber zorbalık, sosyal, kişisel, akademik, psikolojik gelişim alanına yönelik önleyici ve gelişimsel eğitim, seminer, bilgilendirme faaliyetleri, huzurevi ziyareti gibi kuşaklararası etkileşimi sağlayacak etkinlikler, satranç, akıl-zeka oyunları, dart, mini golf, yazar ve şairlerle imza günleri, müze ziyaretleri, drama, bale, gitar, ebru çalışmaları bu faaliyetlerden sadece bir kısmı. Proje etkinliklerinden biri de Buca İsmail Şekip Uyal Ortaokulunda düzenlendi. "Güçlü Okul Güçlü Gelecek Projesi" kapsamında düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu. Okulun öğrenci ve öğretmenlerinin ortak çalışması olan müzik ve şiir dinletisi, el emeği eserlerden oluşan sergi ve stantlar, akıl-zekâ oyunları gibi bir çok faaliyetin yer aldığı etkinlik öğrencilerin keyifli zaman geçirmesini sağladı.

06-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.