İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GDZ Elektrik Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GDZ Elektrik Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GDZ Elektrik arasında anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Enerji Avcıları Projesi" kapsamında İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol imza törenine; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Gdz Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Uğur Yüksel, Planlama ve Teknoloji Direktörü Necati Ergin, Teknoloji ve Arge Müdürü Çağdaş Akarsu, Kurumsal İletişim Uzmanı Elvan Topel, İnovasyon Uzmanı Enis Enver Cilasun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynep Başdaş, Proje Koordinatörü Funda Sel katıldı.

"Enerji Avcıları Projesi" kapsamında imzalanan protokol ile 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nun genel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda enerji ve diğer tüm kıt kaynakları verimli kullanma bilincine sahip ve inovasyon öngörüsünü geliştirecek bilince sahip bir neslin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Protokol ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gdz Elektrik ile gönüllük esasına dayalı işbirliğinin geliştirilmesi ve işbirliği kapsamındaki çalışmaların etkin şekilde yürütülerek süreklilik kazandırılması hedefleniyor. Öğrencilerde enerjinin tasarruf edilerek verimli kullanılması amacıyla uygulanan kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise öğrenci, öğretmen ve velileri için çeşitli seminer ve konferanslar düzenlenmesi planlanıyor.

4-8 yaş ve 9-15 yaş grupları için iki farklı şekilde ilerleyen proje, 2022 yılında taşınabilir şekilde dizayn edilen oyun konsolları ile 9-15 yaş grubuna da hitap etmeye başladı. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında; öğrenciler hem enerjiyi ve diğer kaynakları verimli kullanarak tasarruf etmeyi hem de oyun konsolları ile enerjinin üretimden dağıtılmasına kadar olan evreyi deneyimleyerek öğrenecekler.

25-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.