İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi 'Mesleki Gelişim Programı' Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi 'Mesleki Gelişim Programı' Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği protokolü kapsamında düzenlenen öğretmenlerin 'Mesleki Gelişim Programı' sertifika töreni ile sona erdi.

Ege Üniversitesi'nde düzenlenen sertifika törenine Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hakan Atılgan, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Alper Başbay, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Ege Üniversitesi ile imzalanan 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' kapsamında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan Fen Bilgisi öğretmenlerine yönelik "Çevre Eğitiminde Mühendislik Tasarım Süreci" ve İngilizce öğretmenlerine yönelik "Motivasyonel Çalışma Koşulları" başlıklı mesleki gelişim programları 11 Nisan 2022-15 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlendi. "Çevre Eğitiminde Mühendislik Tasarım Süreci" mesleki gelişim programında Prof. Dr. Hülya Yılmaz, Doç. Dr. Ayşegül Oğuz Namdar, Doç. Dr. Bahadır Namdar,  Dr. Öğretim Üyesi Duygu Metin Peten, Araştırma Görevlisi Fulden Güler Nalbantoğlu, Araştırma Görevlisi Türkan Ercan Özayadın Fen Bilgisi öğretmenleri ile bir araya geldi. "Motivasyonel Çalışma Koşulları" başlıklı mesleki gelişim programında ise Doç. Dr. Öner Uslu İngilizce öğretmenleri ile eğitimleri sürdürdü.

Mesleki gelişim programlarına gönüllülük esasına dayalı katılım gösteren öğretmenlere sertifikaları Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kültür Salonunda düzenlenen bir törenle verildi.

Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan yaptığı konuşmada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği çalışmalarının giderek artmasını temenni ederek eğitim programlarına katılan öğretmenlere teşekkür etti.

Eğitimlere katılan öğretmenler ise üniversite işbirliğinde düzenlenen eğitimlerin mesleki gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirterek bu tür eğitimlerin sayısının artmasını temenni etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, kişisel ve mesleki gelişimlerinde sürekliliği sağlamak adına seminer döneminde eğitimlere katılan öğretmenlere teşekkür etti. Yentür, öğretmenlerin kariyer gelişimleri sürecinde yaptıkları çalışmaların nitelikli işler olarak sahaya yansıyacağını belirterek öğretmenlerin lisansüstü çalışmalarını sürdürebilmeleri için üniversiteler ile işbirliği yapılacağını belirtti.

Sertifika töreninde Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hakan Atılgan, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Alper Başbay, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür katılımcı öğretmenlere sertifikalarını verdi. Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

15-04-202215-04-202215-04-202215-04-202215-04-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.